اولین پرواز تجاری استارشیپ شرکت SpaceX در سال 2021 انجام می شود

رسانه کلیک – مطابق اخبار جدید، به نظر می رسد اولین پرواز تجاری استارشیپ شرکت SpaceX در سال 2021 انجام شود و این شرکت طی ماه های آینده آزمایش های تکمیلی را انجام خواهد داد.

اولین پرواز تجاری استارشیپ شرکت SpaceX در سال 2021 انجام می شود

اگرچه استارشیپ شرکت SpaceX تاکنون پرواز نکرده است؛ با این حال این شرکت آزمایش های بسیاری را در ماه آوریل انجام داده و اکنون به نظر می رسد چیزی تا اولین پرواز تجاری استارشیپ باقی نمانده باشد. به استناد SpaceX، این شرکت امیدوار است بتواند اولین ماموریت تجاری خود را در سال 2021 به انجام برساند. مطابق اخبار، این شرکت اکنون در حال مذاکره با سه مشتری مختلف برای انجام این پرواز است.

شرکت SpaceX این سیستم را در ابتدا با نام Big Falcon Rocket یا BFR معرفی کرد، اما در نهایت نام قسمت بالایی آن را به استارشیپ و قسمت تقویتی موشک آن را به Super Heavy تغییر داد. این دو قسمت اکنون در تگزاس و فلوریدا در حال تکمیل و توسعه یافتن هستند.

اگرچه ممکن است بین این دو قسمت تفاوت هایی وجود داشته باشد؛ با این حال هر دو گروه تولیدکننده در حال طراحی وسیله ای هستند که قابلیت حمل 20 متریک تن بار را به مدار ژئواستاتیکی و بیش از 100 متریک تن بار را به مدار نزدیک زمین داشته باشد. شرکت اسپیس ایکس همچنین برنامه هایی برای حمل محموله هایی به کره ماه و کره مریخ از طریق BFR دارد.

پیش از عملی شدن هر یک از این برنامه ها، SpaceX باید این سیستم را تحت آزمایش های سخت تری قرار دهد. به استناد خود شرکت، قرار است طی ماه های آینده آزمایش های بیشتری روی این سیستم انجام شود و هدف شرکت این است که هر چه سریع تر از این سیستم بهره برداری کند. مشتریان به احتمال زیاد می توانند در اوایل سال 2021 از این سیستم استفاده کنند.

ارسال نظر