مدیر استودیوهای جهانی سونی از این شرکت جدا می‌شود

رسانه کلیک - شرکت سرگرمی های تعاملی سونی طی پیامی رسما اعلام کرد که آقای شاون لیدن، مدیر استودیوهای جهانی سونی به‌زودی این شرکت را ترک می کند.

مدیر استودیوهای جهانی سونی از این شرکت جدا می‌شود

شاون لیدن (Shawn Layden) برای اولین بار در سال 1987 میلادی به عنوان دستیار بخش ارتباط ها به همراه آقای آکیو موریتا (Akio Morita)، یکی از بنیان گذاران سونی، در شرکت سونی مشغول به کار شد. پشتکار تحسین آمیز و مهارت بالای او باعث شد تا وظیفه مدیریت شعبه لندن بخش توسعه نرم افزاری سونی به لیدن محول شود. سپس وی در سال 2007 میلادی به شعبه مرکزی سونی در ژاپن منتقل شد و در سال 2010، او با همکاری تعدادی از مدیران، واحد بین المللی سرگرمی های تعاملی سونی را تاسیس کرد. با گذشت چهار سال از این موضوع، مقام شاون لیدن برای بار دیگر ارتقا یافت و او به عنوان جانشین آقای جک ترنتون (Jack Trenton)، مدیر عامل بخش سرگرمی های تعاملی سونی منصوب شد. پس از چهار سال فعالیت در این پست، لیدن در نهایت به یکی از عالی ترین مقام های مدیریتی این شرکت دست یافت و مدیریت استودیوهای جهانی سونی را برعهده گرفت.

حال، پس از 32 سال فعالیت در سونی، به نظر می رسد شاون لیدن به زودی این شرکت را بنا به دلایل نامشخصی ترک می کند. در همین راستا، چندی پیش شرکت ژاپنی سونی در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود ضمن تشکر و قدردانی از زحمت ها و تلاش های فراوان لیدن، رسما اعلام کرد که وی به زودی از این شرکت جدا می شود.

متن بیانیه شرکت سونی به شرح زیر است:

ما به صورت رسمی اعلام می کنیم که آقای شاون لیدن، مدیر استودیوهای جهانی سونی، این شرکت را به‌زودی ترک می‌کند. در این سال ها، ایده ها، نحوه مدیریت و طرز دید او کمک شایانی به ما کرد و هیچ شکی نیست که [با خروج وی]، بسیار دل تنگ لیدن خواهیم شد. برای آینده آقای شاون لیدن، آرزوی موفقیت داریم و از تمامی زحمت هایی که در طول این چند سال برای شرکت سونی کشیده، صمیمانه تشکر می کنیم. بابت همه چیز سپاسگزاریم، شاون!

به دنبال این خبر، متاسفانه هنوز جانشین آقای شاون لیدن و یا به عبارت دیگر، مدیر جدید استودیوهای جهانی سونی تعیین نشده است. افزون بر این، این رئیس باتجربه تا به امروز از برنامه های آینده خود سخن نگفته و تاکنون اطلاعاتی از وضعیت شغلی بعدی او در دست نیست. از این رو، هنوز مشخص نیست که لیدن شرکت سونی را برای مقصد جدیدی ترک کرده و یا برای همیشه با صنعت بازی های ویدیویی خداحافظی خواهد کرد.

این اتفاق غیرمنتظره در حالی به وقوع پیوست که دو شرکت سونی و مایکروسافت کم کم خود را برای شروع قدرتمند نسل بعدی و عرضه کنسول های جدید ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 آماده می کنند. باید منتظر ماند و دید که سونی کدام یک از مهره های اصلی خود را به عنوان ریاست استودیوهای جهانی خود انتخاب می کند.

حال، دیدگاه شما در رابطه با خروج آقای شاون لیدن از شرکت سونی چیست؟ با توجه به اینکه چیزی در حدود یک سال به شروع نسل نهم کنسول ها باقی مانده، به نظر شما آیا این اتفاق می تواند تاثیر منفی روی عملکرد پلی استیشن 5 بگذارد؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر