جدول فروش هفتگی بریتانیا: تداوم صدرنشینی FIFA 20

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته دوم مهر 98 در بریتانیا را به اشتراک گذاشت.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: تداوم صدرنشینی FIFA 20

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 13 مهر (5 اکتبر) را منتشر کرد که بر اساس آن، علی رغم ورود یک اثر مورد انتظار سال، بازی FIFA 20 در دومین هفته انتشار خود موفق به حفظ جایگاه نخست جدول شد و صدرنشینی را برای یک هفته دیگر تمدید کرد.

حضور فیفا 20 در صدر جدول در حالی صورت گرفته که میزان فروش بازی در مقایسه با هفته گذشته نزدیک به 66 درصد کاهش یافته است. البته این موضوع کاملا طبیعی بوده و غالب آثار ویدیویی در دومین هفته انتشار خود با کاهش فروش چشمگیری روبه‌رو می شوند. رتبه دوم جدول به بازی جدید این هفته به نام Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint تعلق دارد. عنوانی که چندی پیش توسط شرکت فرانسوی یوبی سافت روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی منتشر شد. بازی با وجود اینکه در برخی زمینه ها با مشکلات نسبتا زیادی دست و پنجه نرم می کند، لیکن در مجموع تجربه سرگرم کننده و هیجان انگیزی از این مجموعه پرطرفدار برای بازیکنان رقم می زند.

بازی Borderlands 3 با وجود اینکه 43 درصد کاهش فروش نسبت به هفته گذشته را تجربه کرده، اما همچنان در رده سوم جدول به چشم می خورد. اثر بی نظیر Gears 5 نیز مشابه بودرلندز 3 جایگاه قبلی خود را از دست نداده و کماکان در رده پنجم حضور دارد، با این تفاوت که فروش آن تنها یک درصد در مقایسه با هفته قبلی کاهش پیدا کرده است. The Legend of Zelda: Link's Awakening که در زمان عرضه کار خود را با صدرنشینی در جدول آغاز کرده بود، در حال حاضر با سه پله سقوط در رده پنجم قرار گرفته است. بر اساس گزارش ها، علت اصلی این سقوط چند پله ای مربوط به کاهش 60 درصدی فروش بازی طی این هفته است.

دیگر بازی جدید هفته به نام Ghostbusters: Remastered آن طور که باید و شاید عمل نکرد و تا حدودی از حیث فروش در برابر رقیبان فوق شکست خورد، به طوری که این اثر در اولین هفته انتشار به قرارگیری در رده ششم جدول بسنده کرده است. Mario Kart 8: Deluxe که مشابه GTA V کم کم به اعضای پای ثابت جدول ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا تبدیل شده، در این هفته با یک پله صعود، خود را به مکان هفتن جدول رساند. به دنبال این صعود، Sea of Thieves که هفته گذشته به خاطر عرضه باندل جدید ایکس باکس وان مجددا به جمع ده بازی پرفروش هفتگی برگشته بود، این بار با یک پله سقوط به رده هشتم جدول رفته است. در آخر، دو بازی Minecraft: Xbox Edition و Forza Horizon 3 تن به تغییر جایگاه خود ندادند و هر دو اثر به ترتیب در مکان های نهم و دهم جدول دیده می شوند.

لازم به ذکر است که جایگاه نهم جدول مختص نسخه ایکس باکس وان بازی ماینکرفت بوده و شامل فروش سایر نسخه های این اثر محبوب نمی شود. از این رو، چنانچه فروش کلی این عنوان روی پلتفرم های ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ و حتی پی سی را در نظر بگیریم، ماینکرفت رده سوم جدول را به خود اختصاص خواهد داد.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته دوم مهر 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1 اول FIFA 20
2 - Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint
3 سوم Borderlands 3
4 چهارم Gears 5
5 دوم The Legend of Zelda: Link's Awakening
6 - Ghostbusters: Remastered
7 هشتم Mario Kart 8: Deluxe
8 هفتم Sea of Thieves
9 نهم Minecraft: Xbox Edition
10 دهم Forza Horizon 3

در پایان این گزارش، دیدگاه و نظر شخصی خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته دوم مهر 98 با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر