بازی Call Of Duty: Mobile در هفته اول انتشار بیش از 100 میلیون بار دانلود شده است

رسانه کلیک - گروه تحلیلگر سنسور تاور به تازگی ادعا کرده که میزان دانلود Call Of Duty: Mobile در هفته اول انتشار به بیش از 100 میلیون بار رسیده که در پی  آن، بازی به عنوان محبوب ترین اثر تاریخ گوشی های هوشمند لقب گرفته است.

بازی Call Of Duty: Mobile در هفته اول انتشار بیش از 100 میلیون بار دانلود شده است

در حالی که چند هفته ای با انتشار جدیدترین نسخه سری کال اف دیوتی به نام Call of Duty: Modern Warfare فاصله داریم، اما نزدیک به یک هفته از انتشار اولین نسخه موبایل این مجموعه تحت عنوان «کال اف دیوتی: موبایل» می گذرد. عنوانی که شرکت سرشناس تنسنت گیمز (Tencent Games) وظیفه ساخت و توسعه آن را برعهده داشته و گیم پلی مهیج این فرانچایز را به همراه گرافیک خیره کننده و نقشه های پرطرفدار برای کاربران دو سیستم عامل اندروید و iOS به ارمغان آورده است.

در این میان، فارغ از دو اثر Grand Theft Auto و ماینکرفت، عناوین ویدیویی مجموعه کال اف دیوتی در طول دو نسل اخیر کنسول ها به عنوان پرفروش ترین بازی های تاریخ به حساب می آید. حال، اگر تصور می کنید که این موضوع به زودی دستخوش تغییراتی شده و این فرانچایز در آینده نه چندان دور محبوبیت خود را از دست خواهد داد، بد نیست نگاهی به عملکرد بازی Call Of Duty: Mobile در اولین هفته انتشارش بیاندازید!

بر اساس گزارش اخیر گروه آماری سنسور تاور (Sensor Tower)، در طول هفت اول انتشار «کال اف دیوتی: موبایل»، این عنوان بیش از 100 میلیون بار از طریق دو فروشگاه رسمی گوگل پلی استور و اپ استور (App Store) دریافت شده که محبوبیت وصف نشدنی بازی را به رخ همگان می کشد. رقمی که به هیچ عنوان قابل مقایسه با عملکرد بازی های پرطرفداری از جمله پابجی، فورتنایت و حتی Apex Legends نیست!

جالب اینجاست که میزان دانلود بازی در عرض سه روز اول انتشار نیز به خودی خود شگفت انگیز بوده و شماری از منابع مدعی هستند که در طول سه روز مذکور این عنوان بیش از 35 میلیون بار دانلود شده است. هرچند که این آمار و ارقام مختص یک پلتفرم خاص نیست، اما بد نیست بدانید که میزان دانلود بازی های مشهوری از جمله پابجی موبایل و یا Apex Legends در هفته اول انتشار به ترتیب برابر با 26.3 و 25 میلیون بار اعلام شده است. با عنایت به این موارد، بی شک Call Of Duty: Mobile را می توان موفق ترین و محبوب ترین بازی موبایل کل تاریخ دانست که جامعه آن روز به روز در حال گسترش است. البته، این گزارش بدین معنا نیست که اثر مذکور بالغ بر 100 میلیون بازیکن دارد، بلکه مسلما تمامی دریافت کنندکان به تجربه آن نمی پردازند. با همه این ها، دستیابی به چنین میزان دانلود در طول یک هفته رقم فوق العاده زیادی است که عرضه رایگان بازی یقینا در این موفقیت چشمگیر تاثیرگذار بوده است.

شایان ذکر است؛ بازی «کال اف دیوتی: موبایل» در حال حاضر روی گوشی های مبتنی بر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. افزون بر این، بد نیست بدانید که اثر مورد انتظار Call of Duty: Modern Warfare به عنوان جدیدترین نسخه مجموعه کال اف دوتی، در تاریخ 3 آبان (25 اکتبر) روی کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و همچنین پلتفرم پی سی منتشر می شود.

در انتهای این خبر، دیدگاه شما در رابطه با میزان دانلود Call Of Duty: Mobile در اولین هفته انتشار چیست؟ به نظر شما، آیا این محبوبیت باورنکردنی بازی همچنان ادامه خواهد داشت و این اثر با اختلاف زیادی لقب محبوب ترین و پرمخاطب ترین بازی موبایل را به خود اختصاص می دهد؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر