واکنش سازندگان به حافظه مورد نیاز Call of Duty: Modern Warfare

رسانه کلیک - در پی تشدید واکنش ها در رابطه با حافظه مورد نیاز Call of Duty: Modern Warfare و حجم بسیار زیاد این اثر، سرانجام استودیوی «اینفینیتی وارد» به تشریح این موضوع پرداخت.

واکنش سازندگان به حافظه مورد نیاز Call of Duty: Modern Warfare

دیگر زمان چندان زیادی به عرضه یکی از بزرگترین آثار سال جاری میلادی به نام Call of Duty: Modern Warfare باقی نمانده و در حال حاضر شماری از هواداران بی صبرانه در انتظار تجربه این عنوان هستند. در همین راستا، چند روز پیش بود که شرکت اکتیویژن با همکاری استودیوی سرشناس «اینفینیتی وارد» از مشخصات کامل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی بازی پرده براشت ( سیستم مورد نیاز بازی Call of Duty: Modern Warfare مشخص شد ) که حجم لازم جهت نصب این اثر تعجب همه بازیکنان را برانگیخت!

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازندگان، کاربران پلتفرم پی سی برای نصب کال اف دیوتی مدرن وارفر به چیزی در حدود 175 گیگابایت فضای خالی نیاز دارند که این حجم در مقایسه با بازی های بزرگ رقم بسیار زیادی به شمار می رود. برای مثال، هرچند که حجم بازی Red Dead Redemption 2 نیز به خودی خود بسیار زیاد است، اما میزان فضای خالی برای نصب این اثر با تمامی محتوای زیاد و گسترده صرفا 150 گیگابایت توصیه شده است. در پی تعیین حجم Call of Duty: Modern Warfare، ابهامات زیادی در خصوص محتویات این عنوان در ذهن بازیکنان شکل گرفت که پس از گمانه زنی های متعدد، در نهایت استودیوی اینفینیتی وارد به این موضوع واکنش نشان داد.

به گفته سازندگان، تعیین 175 گیگابایت فضای خالی برای نصب بازی بدین معنا نیست که حجم این اثر در زمان عرضه نزدیک به این رقم است، بلکه حجم فایل دانلودی یا همان نصبی بازی بسیار کمتر از این مقدار خواهد بود. با این حال، از آنجا که مشابه نسخه های قبلی سری کال اف دیوتی، این عنوان نیز به مرور زمان میزبان محتویات تازه تری خواهد بود، ممکن است که حجم نهایی به این رقم نیز برسد. به طور دقیق تر، در واقع استودیوی اینفینیتی وارد تمامی محتویات این عنوان که شامل محتویات اصلی و محتویات پس از عرضه بازی می شود را در این گزارش در نظر گرفته و 175 گیگابایت تعیین شده جدا از محتوای اولیه، مربوط به کلیه بسته های الحاقی بازی نیز می شود.

حافظه مورد نیاز Call of Duty: Modern Warfare

با عنایت به این گفته ها، حجم توصیه شده برای نصب بازی چندان هم غیرمنطقی به نظر نمی رسد، چرا که غالب عناوین سری Call of Duty طی چند سال اخیر بسته های الحاقی گسترده و حجیمی را دریافت کرده اند که گاها حجم نهایی بازی را تا دو برابر افزایش داده است. جالب اینجاست که نسخه پلی استیشن 4 بازی شامل یک سری محتوای انحصاری است که بعید نیست حجم این نسخه از 175 گیگابایت نیز بیشتر شود. با همه این ها، هنوز هم عده ای از کاربران کنسول ها و پی سی بازها به خاطر حافظه مورد نیاز Call of Duty: Modern Warfare نگران هستند!

شایان ذکر است؛ بازی کال اف دیوتی مدرن وارفر در تاریخ 3 آبان (25 اکتبر) روی کنسول های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و همچنین پلتفرم پی سی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر خواهد شد. بد نیست بدانید که این اولین بازی سری COD به شمار می رود که از قابلیت کراس پلی پشتیبانی می کند و کاربران پلتفرم های مختلف به راحتی قادر به تجربه بازی با یکدیگر خواهند بود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با حافظه مورد نیاز Call of Duty: Modern Warfare چیست؟ به نظر شما، این عنوان تا چه میزان در ارائه محتویات متنوع و سرگرم کننده موفق عمل خواهد کرد؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر