جدول فروش هفتگی بریتانیا: سومین صدرنشینی متوالی FIFA 20

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته سوم مهر 98 در بریتانیا را به اشتراک گذاشت.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: سومین صدرنشینی متوالی FIFA 20

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 20 مهر (12 اکتبر) را منتشر کرد که بر اساس آن، جدیدترین نسخه سری محبوب فیفا تحت عنوان FIFA 20 در سومین هفته عرضه خود به صورت متوالی در صدر جدول قرار گرفت و ساخته جدید استودیوی کد مسترز به نام Grid از تصاحب این جایگاه ناتوان ماند.

در حالی که بازی فیفا 20 از حیث فروش نسخه فیزیکی عملکرد به مراتب ضعیف تری نسبت به عنوان FIFA 19 داشت، لیکن در سومین هفته انتشار خود همچنان تن به جابه‌جایی نداد و برای سومین بار پی در پی موفق به حضور در رده اول جدول شد. در این میان، گزارش ها حاکی از آن است که میزان فروش این اثر در مقایسه با هفته گذشته نزدیک به 59 درصد کاهش یافته که ظاهرا باعث جابه‌جایی آن نشده است.

رده دوم جدول بار دیگر به بازی Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint تعلق دارد. این عنوان در حالی موفق به تصاحب این رده شده که هفته دوم انتشار خود را سپری می کند. طبق گزارش ها، به نظر می رسد فروش نسخه فیزیکی این اثر در هفته دوم چیزی در حدود 56 درصد نسبت به هفته قبلی افت داشته که این رقم چندان هم تعجب برانگیز نیست. بازی Mario Kart 8: Deluxe که در هفته های اخیر به رده های پایین چارت بریتانیا سقوط کرده بود، این بار با یک جهش چهار پله ای، خود را به رده سوم جدول رسانده است.

پرفروش ترین بازی های هفته سوم مهر 98

بازی انحصاری جدید ردموندی ها به نام Gears 5 همچنان در برابر تغییرات ایجاد شده مقاومت کرده و به حفظ رده پیشین، برای سومین بار متوالی در مکان چهارم جدول به چشم می خورد. رده پنجم جدول این هفته در اختیار بازی جدید هفته تحت عنوان Grid قرار دارد که با وجود ارائه گیم پلی سرگرم کننده و رقابت های مهیج خود، کار خود را با حضور در این مکان آغاز کرده است.

شواهد امر گویای این موضوع است که میزان فروش نسخه نینتندو سوییچ اثر ماینکرفت طی این هفته نزدیک با افزایش 28 درصدی رو به رو شده که در پی آن، شاهد صعود هشت پله ای بازی در قرارگیری آن در رده ششم جدول هستیم. دیگر اثر پرطرفدار و محبوب کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ به نام The Legend of Zelda: Link's Awakening اگرچه همچنان با کاهش فروش مواجه است، اما طی این هفته دو پله سقوط را تجربه کرده و از رده پنجم به رده هفتم جدول نقل مکان کرده است.

Borderlands 3 که جزء پرمخاطب ترین آثار شرکت توکی گیمز شناخته می شود، در این هفته به خاطر کاهش فروش نسبتا شدید، از رده سوم به رده هشتم جدول سقوط کرده است. بازی شگفت انگیز شرکت راک استار گیمز یعنی Grand Theft Auto V بار دیگر به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا برگشته و این بار رده نهم جدول را به خود اختصاص داده است. در آخر، Sea of Thieves با دو پله سقوط، موفق به تصاحب جایگاه دهم شده که حضور آن در میان ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا را می توان به عرضه باندل بازی کنسول ایکس باکس وان ارتباط داد.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته سوم مهر 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1 اول FIFA 20
2 دوم Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint
3 هفتم Mario Kart 8: Deluxe
4 چهارم Gears 5
5 - Grid
6 پانزدهم Minecraft
7 پنجم The Legend of Zelda: Link's Awakening
8 سوم Borderlands 3
9 دوازدهم Grand Theft Auto V
10 هشتم Sea of Thieves

در پایان این گزارش، دیدگاه و نظر شخصی خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته سوم مهر 98 با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر