سهم سیستم عامل iOS 13 به 50 درصد رسید

رسانه کلیک - سیستم عامل iOS 13 به تازگی برای کاربران محصولات اپل عرضه شده؛ با این حال سهم آن به بیش از 50 درصد رسیده است.

سهم سیستم عامل iOS 13 به 50 درصد رسید

سیستم عامل آی او اس 13 با باگ های فراوان برای کاربران عرضه شد که این موضوع انتشار چندین بروزرسانی را در پی داشت. بر اساس اعلام اپل، سهم این سیستم عامل تنها 26 روز پس از عرضه به بالای 50 درصد رسیده است. لازم به ذکر است؛ سیستم عامل iOS 12 در مدت زمان 23 روز به این آمار دست پیدا کرد. در صورتی که آیفون های فروخته شده در مدت زمان 4 سال پیش را در نظر بگیریم، سهم سیستم عامل iOS 13 به 55 درصد می رسد.

اپل در زمینه بروزرسانی سیستم عامل عملکرد بسیار بهتری در مقایسه با رقیب خود دارد. بر اساس اعلام اپل، 41 درصد از آیفون های موجود در بازار دارای سیستم عامل iOS 12 هستند و 9 درصد باقی مانده از نسخه های قدیمی تر این سیستم عامل استفاده می کنند. اگر گوشی های فروخته شده در 4 سال قبل را مورد بررسی قرار دهیم، به سهم 38 درصدی iOS 12 و 7 درصدی نسخه های قدیمی تر آی او اس می رسیم.

این آمار برای iPadOS ضعیف تر است. در حال حاضر 33 درصد از تمام آیپدهای موجود در بازار از جدیدترین نسخه iPadOS بهره می برند که البته این سهم در میان آیپدهای جدیدتر به 41 درصد می رسد. در حالی که اپل عملکرد ضعیف تری در مقایسه با سال گذشته دارد، هنوز در رده بسیار بالاتری نسبت به گوگل و سیستم عامل اندروید قرار می گیرد.

گوگل در ماه مه گزارشی در رابطه با میزان استفاده از نسخه های مختلف اندروید را منتشر کرد که بر اساس آن، 10.4 درصد از تمام محصولات اندرویدی به سیستم عامل اندروید 9 پای مجهز بودند. در حال حاضر بسیاری از محصولات اندرویدی دارای سیستم عامل قدیمی هستند. هنوز آماری از سهم سیستم عامل اندروید 10 منتشر نشده است.

ارسال نظر