اولین تصویر از کیت کنسول پلی استیشن 5 لو رفت

رسانه کلیک - پس از گمانه زنی ها و گزارش های متعدد، سرانجام اولین تصویر از کیت کنسول پلی استیشن 5 به همراه قیمت این دستگاه لو رفت.

اولین تصویر از کیت کنسول پلی استیشن 5 لو رفت

نسل هشتم با همه فراز و نشیب ها و حواشی زیادی که پیرامون دو کنسول ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 به وجود آمده بود، در کمتر از یک سال دیگر با صنعت بازی های ویدیویی خداحافظی کرده و جای خود را به کنسول های نسل بعدی یعنی ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 می دهد. با این حال، اگرچه عرضه این دو دستگاه در تعطیلات سال 2020 میلادی رسما تایید شده، لیکن تا به امروز هنوز جزئیات چندانی از آن ها در دست نیست و دو شرکت مایکروسافت و سونی تاکنون به طور رسمی به معرفی کنسول های جدید خود نپرداخته اند.

در این میان، در حالی که هنوز هیچ کانسپت و یا تصویری از طرح اولیه کنسول ایکس باکس اسکارلت به چشم نخورده، اما چند وقتی است که تصاویر کیت کنسول پلی استیشن 5 حسابی به سوژه داغ رسانه ها تبدیل شده و حرف و حدیث های فراوانی در رابطه با طراحی اولیه و نهایی این دستگاه مورد انتظار به گوش می رسد. در تازه ترین این خبرها، چندی پیش اولین تصویر از کیت کنسول پلی استیشن 5 به طور واقعی در سراسر فضای مجازی پخش شد که تا حد زیادی با کانسپت اولیه دستگاه که پیش تر توسط وب سایت Let's Go Digital منتشر شده بود، مطابقت دارد.

بر اساس این تصویر، ظاهرا طراحی پلی استیشن 5 بر پایه حرف V یا همان عدد یونانی پنج صورت گرفته و در بخش جلویی دستگاه نیز تعدادی پورت های مختلف از جمله پنج درگاه USB، یک درگاه کابل لن (Ethernet) و درایور نوری مشاهده می شود. البته، باید در نظر داشت که طراحی کیت توسعه دهنده یک محصول ممکن است که به طراحی نهایی آن متفاوت باشد. هرچند عکس این موضوع نیز به کرات دیده شده و بعید نیست که ظاهر کنسول پلی استیشن 5 دقیقا مشابه این تصویر لو رفته باشد.

ماجرا صرفا به انتشار تصویر کیت این دستگاه محدود نشده و ساعاتی پیش یک خرده فروش اروپایی به نام ProGamingShop نیز قیمت پلی استیشن 5 را فاش کرده است. بر اساس ادعای این فروشگاه، ظاهرا کنسول نسل نهم سونی با قیمت 500 یورو (چیزی در حدود 588 دلار) راهی بازار می شود که در این صورت، شاهد افزایش قیمت 170 دلاری دستگاه نسبت به نسل گذشته خواهیم بود. البته، افزایش قیمت کنسول های نسل نهم به هیچ عنوان دور از انتظار نیست چرا که مایکروسافت و سونی برای نخستین بار از هارد دیسک های SSD روی این دو دستگاه استفاده می کنند.

با توجه به اینکه دو کنسول ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 برای عرضه در تعطیلات سال 2020 برنامه ریزی شده اند، بی شک این دو دستگاه طی نیمه نخست سال آینده میلادی به طور رسمی معرفی خواهد شد. از این رو، باید منتظر ماند و دید که آیا طراحی نهایی پلی استیشن 5 مشابه کیت توسعه دهنده آن خواهد بود و یا شرکت سونی از یک طراحی کاملا متفاوتی برای آن استفاده خواهد کرد.

حال در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با کیت کنسول پلی استیشن 5 و ظاهرا آن چیست؟ به نظر شما، آیا طراحی این دستگاه می تواند انتظار کاربران و طرفداران پر و پا قرص پلی استیشن را برآورده کند؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر