جدول فروش هفتگی بریتانیا: FIFA 20 همچنان در صدر

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مهر 98 در بریتانیا را به اشتراک گذاشت.

جدول فروش هفتگی بریتانیا: FIFA 20 همچنان در صدر

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 27 مهر (19 اکتبر) را منتشر کرد که بر اساس آن، به نظر می رسد که نه تنها عناوین قبلی، بلکه آثار جدید هفته نیز قادر به شکست و جابه‌جایی FIFA 20 نیستند و این بازی در چهارمین هفته انتشار خود، کماکان رتبه نخست جدول را به خود اختصاص داده است.

از این رو، با وجود اینکه هیچ آمار دقیقی از میزان افزایش و یا کاهش فروش فیفا 20 در دست نیست، اما این عنوان برای چهارمین بار متوالی موفق به حضور در رده اول جدول شده و تا به امروز هیچ کدام یک از آثار جدید قادر به تصاحب این مکان نشده است. در این میان، بد نیست بدانید که ظاهرا 5 درصد از فروش کلی این عنوان مربوط به نسخه سوییچ است.

از بازی FIFA 20 که بگذاریم، گویا عناوین کنسول نینتندو سوییچ چارت این هفته بریتانیا را به دست گرفته اند. رده دوم جدول این هفته به بازی Mario Kart 8 Deluxe تعلق دارد که با یک پله صعود، خود را به این مکان رسانده است. در جایگاه سوم، اولین بازی جدید هفته تحت عنوان Ring Fit Adventure به چشم می خورد که از حیث فروش، عملکرد قابل قبولی داشته است. تازه ترین بازی شرکت فرانسوی یوبی سافت به نام Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint در حالی که کار خود را با حضور در رده دوم جدول آغاز کرده بود، لیکن این بار با دو پله سقوط، در رده چهارم قرار گرفته است.

رده پنجم جدول در اختیار یکی از مورد انتظارترین آثار سال یعنی عنوان The Witcher III: Wild Hunt برای نینتندو سوییچ است که با عرضه موفق خود، هم اکنون تعداد زیادی از بازیکنان را به خود سرگرم کرده است. با وجود اینکه پیش بینی می شد این اثر طی هفته اول انتشار در رده های نخست جدول دیده شود، اما تداوم فروش عالی فیفا 20 و Mario Kart 8 Deluxe تاثیر منفی روی فروش اولیه بازی گذشته است. با احتساب تمامی نسخه های ویچر 3 اعم از نسخه پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، پی سی و حتی سوییچ، فروش کلی این عنوان در مقایسه با هفته قبلی چیزی در حدود 999 درصد افزایش داشته که بی شک عرضه بازی روی کنسول هیبریدی سوییچ دلیل اصلی این رشد خیره کننده است.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville به عنوان یکی از بازی های جدید هفته در رده ششم جدول جا گرفته است. در ادامه، نسخه نینتندو سوییچ بازی Minecraft و The Legend of Zelda: Link's Awakening هر یک با یک پله صعود، به ترتیب در رده های هفتم و هشتم جدول حضور دارند. علی رغم این جابه‌جایی ها، شاهکار شرکت راک استار گیمز یعنی Grand Theft Auto V کماکان جایگاه قبلی خود را حفظ کرده و این بار هم در رده نهم جدول دیده می شود. در انتها، اثر Borderlands 3 که چند هفته ای رده های نخست جدول را از آن خود کرده بود، این سری با دو پله سقوط از رده هشتم به رده دهم جدول نقل مکان کرده است.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مهر 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی جایگاه قبلی نام بازی
1 اول FIFA 20
2 سوم Mario Kart 8 Deluxe
3 - Ring Fit Adventure
4 دوم Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint
5 - The Witcher III: Wild Hunt GOTY Edition
6 - Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville
7 ششم Minecraft (نسخه سوییچ)
8 هفتم The Legend of Zelda: Link's Awakening
9 نهم Grand Theft Auto V
10 هشتم Borderlands 3

در پایان این گزارش، دیدگاه و نظر شخصی خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته چهارم مهر 98 با ما در میان بگذارید.

ارسال نظر