23 درصد آمریکایی ها اعتقادی به تمیز کردن گوشی خود ندارند!

رسانه کلیک - طبق پژوهش جدید، درصد کمی از مردم آمریکا به تمیز کردن گوشی همراه خود عادت دارند و اکثر آن ها نکات بهداشتی را در مکان های عمومی رعایت نمی کنند.

23 درصد آمریکایی ها اعتقادی به تمیز کردن گوشی خود ندارند!

تمیز کردن گوشی همراه، امری اجباری به حساب می آید، اما بسیاری از کاربران از انجام آن سر باز می زنند. مطالعات جدید نشان می دهند که حدود 23 درصد از مردم آمریکا هرگز دستگاه های هوشمند خود را تمیز نکرده اند. با همین نرخ، مردان از زنان تنبل تر هستند! تقریبا 26 درصد از مردان و حدود 20 درصد از زنان آمریکایی، گوشی های خود را تمیز نمی کنند. طبق تخمین پژوهشگران، یک گوشی هوشمند پرکاربرد، حامل باکتری های بیشتری نسبت به دستشویی یک خانه است.

طبق گزارش Vital Vio، گوشی های هوشمند معمولا در معرض میکروب ها و باکتری های مختلفی مثل استرپتوکوک ها، استافیلوکوک ها، ای کولی و غیره قرار می گیرند. بنابراین تمیز کردن گوشی همراه ، یک امر اجباری و الزامی به شمار می آید.

به علاوه 41 درصد از کاربران اعتراف کرده اند که در هنگام مشغول بودن هر دو دست، گوشی را در دهان خود قرار می دهند. جالب است بدانید که از بین افراد شرکت کننده در پژوهش، 51 درصد به گذاشتن کلید در دهان، 54 درصد به گذاشتن کارت اعتباری و در عین ناباوری 34 درصد به گذاشتن پول در دهان خود اعتراف کرده اند.

متاسفانه 88 درصد از مردم آمریکا عادت دارند تا در فضای آلوده ای مثل دستشویی از گوشی های خود استفاده کنند. 46 درصد از آمریکایی ها حاضر به حمل گوشی در توالت های عمومی هستند! والدین نیز با احتمال بیشتری نسبت به افراد دیگر، در دستشویی به تماس های خود پاسخ می دهند (93 درصد در مقابل 83 درصد). ظاهرا والدین از توالت به عنوان محیطی برای کاهش استرس استفاده می کنند!

علاوه بر گوشی های همراه، صفحه کلیدها نیز بسیار آلوده هستند. با اینکه 48 درصد از مردم ایالات متحده آمریکا غذای خود را روی میز کامپیوتر می خورند، اما تنها تعداد کمی از آن ها به فکر تمیز کردن میز می افتند. اما از همه بدتر، خوردن غذا در وسایل حمل و نقل عمومی است که امری بسیار رایج در بین مردان و زنان آمریکایی به شمار می آید. وسایل نقلیه، کثیف تر از دستشویی خانه ها هستند. به منظور پیشگیری از عواقب مرتبط با این آلودگی ها، ساکنین ایالات متحده آمریکا بهتر است در خصوص روند پاکیزه سازی وسایل خود و رعایت بهداشت، تجدیدنظر کنند.

ارسال نظر