کنترلر پلی استیشن 5 انقلاب بزرگی ایجاد می‌کند

رسانه کلیک - طبق گفته های جیم رایان، مدیر ارشد شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، کنترلر پلی استیشن 5 به خاطر استفاده از فناوری Haptic انقلاب بزرگی ایجاد می کند.

کنترلر پلی استیشن 5 انقلاب بزرگی ایجاد می‌کند

شرکت سونی با وجود اینکه هنوز به طور کامل به معرفی کنسول نسل بعدی خود یعنی پلی استیشن 5 نپرداخته، اما تا به امروز اطلاعات زیادی پیرامون این دستگاه منتشر کرده و در حال حاضر تقریبا با مشخصات فنی و سخت افزارهای به کار رفته در آن آشنا هستیم. یکی از موضوعاتی که به تازگی مورد توجه رسانه ها قرار گرفته، کنترلر PS5 است که چند روز پیش تصویری از آن به همراه کیت پلی استیشن 5 لو رفت ( تصویر جدیدی از کیت و کنترلرهای پلی استیشن 5 لو رفت ).

در حالی که کنترلر پلی استیشن 5 از لحاظ ظاهری تفاوت زیادی با دوال شاک 4 ندارد، اما شرکت سونی در این کنترلر از سنسورهای لرزشی ساده استفاده نکرده و در عوض به سراغ تکنولوژی بازخورد لمسی یا هپتیک (Hapic) رفته است. این فناوری بسیار جالب به نظر می رسد و تعدادی از توسعه دهندگان از وجود این ویژگی جالب در دوال شاک 5 هیجان زده شده اند. اما سوال اینجاست که این تکنولوژی تا چه میزان در تجربه بازی ها تاثیر گذار خواهد بود؟

جیم رایان، مدیر شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، اخیرا در مصاحبه با Weekly Famitsu به قابلیت هپتیک کنترلر پلی استیشن 5 اشاره کرده و آن را یک انقلاب بزرگ در صنعت کنسول ها می داند. وی مدعی است که این سیستم ها به همراه ارتقای چشمگیر گرافیک عناوین در کنسول ها، تحول بزرگی را در تجربه بازی ها ایجاد خواهد کرد.

کنترلر پلی استیشن 5

جیم رایان در این مصاحبه گفت:

من اتفاقا این سیستم [کنترلر پلی استیشن 5] را در هنگام تجربه یکی از نسخه های آزمایشی Gran Turismo Sport امتحان کرده ام. متفاوت تجربه بازی به کمک این کنترلر در مقایسه با کنترلر کنونی یعنی دوال شاک 4 من را به شدت شگفت زده کرد. مسلما با پیشرفت گرافیکی کنسول های جدید نسبت به نسل هشتم و همچنین قابلیت ها و فناوری های نوین مشابه این کنترلر، من فکر می کنم که انقلاب بزرگی در تجربه‌ بازی ها ایجاد خواهد شد.

پلی استیشن 5 در اواخر سال 2020 میلادی روانه بازار خواهد شد. همچنین، کنسول نسل بعدی ایکس باکس با نام ایکس اسکارلت نیز در تعطیلات سال آینده میلادی از راه می رسد. انتظار می رود که دو شرکت مایکروسافت و سونی در اواسط سال آتی به طور کامل به معرفی این دو دستگاه بپردازند و جزئیات بیشتری از مشخصات فنی و طراحی ظاهری آن ها به اشتراک گذاشته شود.

ارسال نظر