تکذیب قیمت و تاریخ عرضه پلی استیشن 5؛ آیا سونی از رقابت با مایکروسافت می‌ترسد؟

رسانه کلیک - در پی انتشار شایعه های فراوان در خصوص کنسول جدید پلی استیشن، به نظر می رسد که شرکت سونی قیمت و تاریخ عرضه پلی استیشن 5 را به کلی رد کرده است.

تکذیب قیمت و تاریخ عرضه پلی استیشن 5؛ آیا سونی از رقابت با مایکروسافت می‌ترسد؟

دیروز بود که وب سایت Gamers Gate به صورت غیرمنتظره قیمت و تاریخ عرضه پلی استیشن 5 را مشخص کرد. طبق ادعای این منبع، ظاهرا این کنسول در تاریخ چهاردهم آذر ماه سال آینده (4 دسامبر سال میلادی 2020) با قیمت هنگفت 600 دلار به دست علاقه مندان می رسد. جالب اینجاست که قیمت گفته شده مربوط به مدل استاندارد و پایه کنسول است و سونی مشابه پلی استیشن 4 پرو، مدل قدرتمند و حرفه ای پلی استیشن 5 را با قیمت 1000 دلار راهی بازار خواهد کرد.

این اطلاعات از آنجا که از سوی منابع رسمی به اشتراک گذاشته نشده اند، چندان قابل استناد نیستند. با این حال، وب سایت فامیتسو با بررسی دقیق مسئله، مقاله ای در این زمینه منتشر کرده که در آن به کلی ادعاهای وب سایت گیمر گیت را رد می کند. فامیتسو با پیگیری موضوع از سوی شرکت سونی، مدعی است که جزئیات لو رفته از قیمت و تاریخ عرضه پلی استیشن 5 حقیقت ندارد و سونی تمامی این اطلاعات منتشر شده را تکذیب کرده است.

البته، در صورتی که سابقه وب سایت گیمر گیت را با دقت بیشتری بررسی کنیم، متوجه می شویم که این منبع پیش تر خبرهای کذب زیادی را منتشر کرده است. برای مثال، خبر ساخت نسخه ریمیک بازی های Pokemon Diamond و Pearl در ابتدا از سوی این وب سایت به اشتراک گذاشته شده بود که بعدها از سوی سازندگان به کلی تکذیب شد. همچنین، این منبع کار خود را از سال 2017 میلادی آغاز کرده که به ظاهر با انتشار خبرهای دروغین، سعی در جذب بازدیدکنندگان بیشتری دارد. با گذشت زمان، طبیعی است که شایعه های زیادی در این زمینه منتشر خواهد شد، اما برای خبرهای واقعی باید منتظر بیانیه های سونی باشیم.

فامیتسو در انتهای مقاله خود گفته که قابلیت backward compatibility هنوز به مرحله پایانی نرسیده و در حال حاضر به طور کامل آماده نیست. شرکت سونی پیش تر اعلام کرده که کنسول پلی استیشن 5 در اواخر سال میلادی 2020 روانه بازار می شود. در جریان مراسم The Game Awards 2019 به طور مختصر از بازی های این دستگاه رونمایی شد که از میان آن ها می توان به Godfall اشاره کرد. شرکت مایکروسافت نیز تعطیلات کریسمس سال آینده را به عنوان زمان عرضه کنسول ایکس باکس اسکارلت اعلام کرده است. هرچند این شرکت در رویداد TGA از کنسول جدید خود با نام ایکس باکس سری ایکس رونمایی کرد ( کنسول Xbox Series X رسما معرفی شد؛ عرضه در تعطیلات 2020 )

ارسال نظر