تصویر متفاوتی از پلی استیشن 5 لو رفت

رسانه کلیک - شایعات درباره شکل ظاهری پلی استیشن 5 تمامی ندارند و به تازگی تصویر لو رفته از این کنسول طراحی متفاوتی از آن را نشان می دهد که بیشتر شبیه ایکس باکس 360 است.

تصویر متفاوتی از پلی استیشن 5 لو رفت

علی رغم شایعات زیادی که درباره کنسول های نسل نهم منتشر شده اند، شرکت سونی تمایل زیادی به ارائه جزئیات جدید از پلی استیشن 5 ندارد و تا به امروز تنها از برخی ویژگی های این دستگاه رونمایی کرده است. به تازگی شایعه شده که این شرکت ژاپنی طی ماه آینده با حضور برخی شرکت های ناشر از جمله یوبی سافت، رویداد ویژه ای به نام PlayStation Meeting برگزار می کند که در جریان آن پلی استیشن جدید را به نمایش بگذارد ( پلی استیشن 5 ماه آینده معرفی می‌شود؟ ).

با وجود اینکه تاکنون تصاویر زیادی از کیت توسعه دهنده پلی استیشن 5 منتشر شده، اما به تازگی تصویر متفاوتی از این کنسول لو رفته که برخی معتقدند شکل ظاهری نهایی دستگاه این چنین خواهد بود. بر اساس این تصویر، طراحی کنسول بعدی سونی ترکیبی از طراحی ایکس باکس 360 اسلیم و پلی استیشن 4 است که بسیار جالب و مدرن به نظر می رسد. البته باید در نظر داشت که این عکس از سوی شرکت سونی منتشر نشده و حتی گزارشی مبنی بر تایید رسمی آن به چشم نمی خورد. بدین ترتیب، شاید تصویر زیر ساختگی باشد که هیچ شباهتی با طراحی واقعی دستگاه ندارد، اما بد نیست نگاهی به ایده جالب آن بیاندازید.

برخی تحلیلگران این نوع طراحی پلی استیشن 5 را منطقی نمی دانند. به گفته این افراد، ظاهرا چنین طراحی قادر به پشتیبانی از پردازنده PS2 2GHz نیست و قاعدتا به خاطر نبود فن های لازم، کنسول در زمینه دفع حرارت بالا با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد بود. با وجود اینکه تراشه مذکور هم هنوز از سوی سونی تایید نشده، اما کاملا بدیهی است که پردازنده آن بسیار قدرتمندتر از نسل فعلی است. این امر بی شک هم سونی و هم مشتریان را به دردسر می اندازد و حواشی فراوانی را برای نسل بعدی پلی استیشن به وجود خواهد آورد. این یک تصویر رسمی از PS5 نیست و ممکن است که طراحی نهایی شباهتی به آن نداشته باشد.

پلی استیشن 5 به همراه کنسول جدید مایکروسافت به نام ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی از راه می رسند. سونی و مایکروسافت تا به امروز از مشخصات سخت افزار دستگاه های خود پرده برنداشته اند و تاکنون جدا از شایعات، اطلاعات رسمی درباره قیمت کنسول های نسل نهم منتشر نشده است. از آنجا که سونی در مراسم E3 2020 شرکت نمی کند، PS5 زودتر از این رویداد به نمایش گذاشته خواهد شد ( سونی رسما اعلام کرد: در مراسم E3 2020 شرکت نمی‌کنیم ). مایکروسافت حضور خود در E3 را تایید کرده و به احتمال قوی برنامه زیادی برای معرفی کنسول و بازی های جدید خود در این مراسم دارد.

ارسال نظر