هسته لینوکس داخلی ویندوز 10 به زودی عرضه خواهد شد

رسانه کلیک - طبق اخبار جدید از سوی شرکت آمریکایی مایکروسافت، هسته لینوکس داخلی به زودی به طور عمومی در نسخه 2004 ویندوز 10 قابل دسترس می شود.

هسته لینوکس داخلی ویندوز 10 به زودی عرضه خواهد شد

در آینده نزدیک، همه کاربران می توانند به طور آزمایشی از هسته لینوکس داخلی و جدید ویندوز 10 استفاده کنند. کمپانی مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که زیرسیستم ویندوز برای لینوکس 2، به محض عرضه نسخه 2004 ویندوز 10 به طور عمومی قابل دسترس می شود. از آنجا که بسیاری کاربران بارها در خصوص تجربه نصب دشوار خود از این کمپانی انتقاد کرده اند، این بار مایکروسافت تلاش کرده تا مدل سرویس دهی هسته لینوکس را در نسخه جدید بهبود بخشد. بنابراین هسته لینوکس را از تصویر سیستم عامل ویندوز حذف کرده و در عوض آن را از طریق بروزرسانی ویندوز به ماشین کاربر تحویل می دهد. درست همانند وقتی که درایورهای جانبی نظیر گرافیک، روی سیستم نصب و بروزرسانی می شوند. پس کرنل لینوکس در WSL2 نیز در بخش Check For Updates در قسمت تنظیمات ویندوز قابل دسترس است.

در حال حاضر کاربر می تواند هسته لینوکس را به طور دستی نصب کند. در این صورت در طی چند ماه آینده، نصب خودکار و قابلیت های سرویس دهی از طریق بروزرسانی به ماشین اضافه می شوند. با این حال باید خاطر نشان کرد که کاربرد هماهنگ و سازگار لینوکس و ویندوز در کنار یکدیگر، مستلزم پرداخت هزینه است. زیرسیستم جدید، به شیوه ساده تری تنظیم و راه اندازی می شود و کرنل از طریق بروزرسانی ویندوز در اختیار کاربر قرار می گیرد. به بیان بهتر، دیگر نیازی به نصب یک تصویر ویندوز کامل نیست. هدف این تغییر، حفظ یکپارچگی و بروز بودن همیشگی هسته لینوکس داخلی ویندوز 10 است.

تمرکز WSL2 بیشتر روی کارایی معطوف شده است تا قابلیت اصلی. این هسته باید سریع تر بارگذاری و اجرا شود و در عین حال مصرف حافظه را کاهش داده و دایما حافظه رم را برای اجرای وظایف دیگر خالی کند. این اولویت ها چندان دور از انتظار نیستند. در حال حاضر که مایکروسافت وابستگی کمتری به فروش ویندوز داشته و بیشتر به سرویس هایی نظیر Azure تکیه کرده است، در نظر گرفتن لینوکس به عنوان یک اولویت رده بالا، مزایای بسیاری برای این شرکت به ارمغان خواهد داشت.

ارسال نظر