یک میلیارد دستگاه از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می کنند

رسانه کلیک - طبق گزارش اخیر مایکروسافت، تعداد دستگاه های مجهز به سیستم عامل ویندوز 10 در سراسر دنیا به یک میلیارد رسیده است. این رقم احتمالا در طی ماه ها و سال های آینده بیشتر می شود.

یک میلیارد دستگاه از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می کنند

امروزه بیش از یک میلیارد دستگاه در سراسر جهان از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می کنند. به بیان بهتر، از هر هفت نفر، یک نفر دارای دستگاهی مجهز به Windows 10 است. سیستم عامل ویندوز 10 از سال 2015 به جمع نرم افزارهای کاربردی پیوست و خیلی زود توانست به کنسول ها، لپ تاپ ها و کامپیوترهای شخصی در بیش از 200 کشور راه پیدا کند. ظاهرا عمده شرکت های بزرگ Fortune 500 در حال حاضر از دستگاه های مجهز به Windows 10 استفاده می کنند. طبق گزارش های کمپانی بزرگ مایکروسافت، هر روزه تجارت ها و مشاغل بیشتری به کاربرد ویندوز 10 روی می آورند و تعداد آن ها در ماه ها و سال های آینده به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

سیستم عامل های دیگر به تازگی تغییرات و بهبودهای متعددی را پیاده سازی کرده اند، خصوصا سیستم هایی که برای تجارت به کار گرفته می شوند. به عنوان مثال، سیستم عامل ChromeOS با توجه به کمبودهای متعدد در فضای مشارکتی، ویژگی های جدیدی نظیر کارگاه های مجازی و مدیریت پرینت را به قابلیت های خود اضافه کرده است. با این حال با توجه به ارقام اخیر نشان داده شده توسط مایکروسافت، به نظر می رسد که نسخه 10 ویندوز تا زمان طولانی در جایگاه سیستم عامل غالب باقی بماند.

گفته می شود که 80 هزار مدل و پیکربندی از لپ تاپ ها و تبلت های دو منظوره از بیش از 100 سازنده مختلف، از Windows 10 پشتیبانی می کنند. کنسول های ایکس باکس امروزی، هولولنز، و ایکس باکس های سری X، همگی از طریق نسخه 10 ویندوز اجرا می شوند.

این طور که پیداست نسخه 10 ویندوز، قاعده و هنجار حال حاضر است. مایکروسافت در ماه ژانویه گفت که دیگر از سیستم عامل ویندوز 7 پشتیبانی نخواهد کرد. بنابراین به زودی شاهد افزایش رقم دستگاه های مجهز به این سیستم عامل خواهیم بود.

ارسال نظر