مایکروسافت قابلیت reply-all را با هدف کاهش حجم ایمیل‌ها متوقف کرد

رسانه کلیک - تعدادی زیادی از کارمندان به طور اشتباهی یک ایمیل را به تمام همکاران خود ارسال می‌کنند و این امر زنجیره‌ای از انبوه ایمیل‌ها را به وجود می‌آورد که اینباکس او را پر می‌کنند. مایکروسافت قابلیتی را به ایمیل خود افزوده تا از قابلیت reply-all برای بیش از 5 هزار دریافت کننده جلوگیری کند.

مایکروسافت قابلیت reply-all را با هدف کاهش حجم ایمیل‌ها متوقف کرد

در همین راستا نرم افزار ایمیل مایکروسافت به کاربر هشدار می‌دهد تا این کار را نکرده و اجازه نخواهد داد تا رشته ایمیل ها به افراد ارسال شود.

سال گذشته ویژگی «Reply All Storm Protection» رونمایی شد و هفته گذشته به نرم افزار Office 365 افزوده شد. این ویژگی برای ردیابی رشته ایمیل هایی با بیش از ۵ هزار دریافت کننده ساخته شده است. در این حالت فرد reply all را در یک ساعت حداقل 10 بار تکرار می کند.

در صورت ارسال ایمیلی برای بیش از 5 هزار دریافت کننده، قابلیت reply برای رشته ایمیل مذکور به مدت 4 ساعت مسدود می شود.

به گفته مایکروسافت این ویژگی علاوه بر جلوگیری از پر شدن اینباکس افراد، مزایای دیگری نیز دارد. ایمیل‌های Reply-all به اختلال در سیستم و زیرساخت‌ها منجر شده و در برخی موارد حتی ایمیل شرکت را برای مدتی دچار مشکل می‌کند.

در حال حاضر نمی توان تعداد دریافت کنندگان رشته ایمیل را مشخص کرد اما مایکروسافت در نظر دارد چنین ویژگی را در آینده ارائه کند.

ارسال نظر