ایکس باکس سری ایکس متناسب با قیمت آن طراحی شده است

رسانه کلیک - رئیس بخش توسعه کنسول ایکس باکس سری ایکس چندی پیش در گفت و گویی اشاره کرد که طراحی دستگاه بر اساس قیمت آن صورت گرفته است.

ایکس باکس سری ایکس متناسب با قیمت آن طراحی شده است

پس از معرفی از کنسول های نسل نهم و همچنین پرده برداری از بازی های آن، موضوع قیمت گذاری سیستم های جدید به داغ ترین بحث این روزها تبدیل شده است. از این رو، چندی پیش آقای جیسون رونالد (Jason Ronald) رئیس بخش توسعه کنسول Xbox Series X، در مصاحبه اخیر خود به قیمت نهایی کنسول بازی جدید مایکروسافت اشاره کرده و به برخی از نگرانی ها خاتمه داده است.

وی در واکنش به صحبت ها و گمانه زنی های بازیکنان گفته شده که طراحی کنسول ایکس باکس سری ایکس بر اساس قیمت آن صورت گرفته و فیل اسپنسر، مدیر برند Xbox، بدون شک این موضوع مهم را در نظر گرفته است. در ادامه، رونالد ادعا کرد که قیمت ایکس باکس بعدی همه اقشار جامعه را پوشش خواهد داد و مردم در سراسر دنیا به راحتی قادر به تهیه و خرید آن خواهند بود.

جیسون رونالد در این باره اعلام کرد:

به نظر من، آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) با نهایت دقت به این موضوع توجه کرده است. طراحی کنسول بر اساس قیمت آن صورت گرفته و ما به سیستمی که طراحی کرده ایم، کاملا اعتماد داریم. در عین حال، در خصوص قیمت دستگاه هم تصمیم های هوشمندانه ای خواهیم گرفت.

اگر خلاصه برایتان توضیح دهم، باید بگویم که همه مهندس های شرکت مایکروسافت در هنگام طراحی کنسول ایکس باکس سری ایکس، به قیمت آن هم توجه کرده اند و این موضوع در معماری کلی دستگاه تاثیر به سزایی گذاشته است. در حال حاضر به نظر می رسد که قیمت گذاری کنسول باید طوری صورت بگیرد که همه مردم در سراسر جهان به راحتی قادر به تهیه آن باشند و از پس هزینه های آن به خوبی برآیند. بر این اساس، قیمت این کنسول یک ویژگی کلیدی در میزان فروش آن خواهد بود و ما به خوبی با این موضوع آگاه هستیم. من هم در حال حاضر برای قیمت گذاری ایکس باکس سری ایکس بسیار هیجان زده هستم.

بر اساس اظهارات فوق، متاسفانه هنوز قیمت نهایی کنسول ایکس باکس سری ایکس مشخص نشده و مایکروسافت همچنان در حال بررسی فاکتورهای متعددی است. با این وجود، گروهی از کارشناسان قیمت کنسول های نسل نهم را برابر با 600 دلار تخیمن زده اند. قیمتی که چندان با گفته های جیسون رونالد مطابقت ندارد. بدین ترتیب، ممکن است که ایکس باکس جدید با قیمتی در حدود 450 الی 500 دلار به بازار عرضه شود.

کنسول جدید ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد. در کنار این دستگاه، سونی هم کنسول پلی استیشن 5 را برای عرضه در اواخر امسال برنامه ریزی کرده است. این در حالی است که برخی ها بر این باورند شیوع ویروس کرونا احتمالا عرضه هر دو کنسول نسل نهم را به تعویق خواهند انداخت. البته، مایکروسافت و سونی تا به امروز در پیام های مختلف اشاره کرده اند که سیستم های جدید تحت تاثیر ویروس کرونا قرار نگرفته اند و همچنان در زمان مقرر به دست کاربران خواهد رسید.

ارسال نظر