تاکید دوباره سونی به عرضه پلی استیشن 5 در اواخر سال 2020

رسانه کلیک - شرکت سونی چندی پیش در جلسه گزارش مالی اخیر بار دیگر تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا هیچ تاثیری در عرضه پلی استیشن 5 نمی گذارد.

تاکید دوباره سونی به عرضه پلی استیشن 5 در اواخر سال 2020

احتمال تغییر تاریخ عرضه دو کنسول نسل بعدی موضوع جدیدی نیست. تا به امروز بسیاری از تحلیل گران پیش بینی کرده اند که ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 به خاطر کمبود قطعات ناشی از همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی غالب شرکت ها، در اواخر سال جاری میلادی روانه بازار نخواهند شد. این در حالی است مایکروسافت و سونی بارها و بارها طی پیامی اعلام کرده اند که سیستم های جدید مطابق برنامه های قبلی، در تعطیلات سال جاری به دست بازیکنان خواهد رسید.

پس از اعلام این خبر از سوی مایکروسافت، حال چندی پیش شرکت سونی در جلسه گزارش مالی اخیر خود اشاره کرد که روند تولید پلی استیشن 5 به خوبی پیش می رود و فراگیری ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن هیچ مشکلی را برای توسعه این دستگاه به وجود نیاورده است. نکته جالب اینجا است که در بخش نرم افزاری و تولید بازی، استودیوی های فرست پارتی این شرکت نیز با وجود گسترش این بیماری و دورکاری توسعه دهندگان، طبق روال عادی به فعالیت خود ادامه می دهند و ظاهرا بازی های زمان عرضه PS5 هم بدون هیچ ایراد خاصی، به موقع منتشر خواهند شد.

سونی در بیانیه ای در خصوص این موضوع اعلام کرد:

با توجه به عرضه پلی‌ استیشن 5 [در اواخر سال جاری میلادی]، مواردی از جمله دورکاری اعضا، محدودیت های سفرهای بین المللی باعث شده تا پروسه بررسی و ارزیابی کیفی کنسول با مشکلاتی مواجه شود. با این حال، روند توسعه این دستگاه همچنان مطابق برنامه ریزی های قبلی پیش می رود و دستگاه برای تعطیلات امسال روانه بازار خواهد شد.

در ادامه این گزارش، این کمپانی ژاپنی به صورت رسمی میزان فروش کنسول نسل فعلی خود یعنی پلی استیشن 4 را برابر با 110 میلیون دستگاه در سراسر جهان اعلام کرد. رقمی که برتری و محبوبیت بیشتر این دستگاه نسبت به ایکس باکس وان را نشان می دهد.

در این میان، وب سایت PSErebus چندی پیش اعلام کرد که مراسم معرفی کنسول پلی استیشن 5 از اواخر ماه می آغاز خواهد شد و در نهایت در روز دوم ژوئن سونی از تمام ویژگی ها و قابلیت های دستگاه رونمایی می کند. در ادامه، این منبع خاطرنشان کرد که این کنسول مشابه پلی استیشن 4 که در ماه نوامبر سال میلادی 2014 روانه بازار شد، در روز 30 آبان ماه سال 99 (بیستم نوامبر سال میلادی 2020) در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت ( پلی استیشن 5 در اواسط خرداد ماه معرفی می‌شود ). هرچند که این خبر هنوز در حد یک شایعه است و توسط منابع رسمی تایید و یا تکذیب نشده است.

ارسال نظر