ایکس باکس سری ایکس در مرحله تولید به سر می‌برد

رسانه کلیک - اخیرا شایعه شده که شرکت مایکروسافت فرآیند تولید انبوه کنسول ایکس باکس سری ایکس را آغاز کرده تا این دستگاه در اواخر امسال به دست بازیکنان برسد.

ایکس باکس سری ایکس در مرحله تولید به سر می‌برد

با وجود فراگیری ویروس کرونا، مایکروسافت مدعی است که کنسول ایکس باکس سری ایکس را در زمان مقرر روانه بازار می کند. حال که زمان چندان زیادی به اتمام سال جاری میلادی باقی نمانده، به نظر می رسد که این دستگاه در حال حاضر مراحل تولید انبوه خود را طی می کند تا بدون هیچ گونه مشکل، در تعطیلات کریسمس امسال به دست بازیکنان برسد.

وب سایت XboxEra به تازگی مدعی شده که بخش هایی از گفت و گوی رسانه فرانسوی Xboxygen و رئیس کل شعبه فرانسه ایکس باکس، اینا گلبرت (Ina Gelbert)، را در اختیار خود دارد. در این مصاحبه گفته شده که شرکت مایکروسافت و اعضای تیم ایکس باکس برای عرضه کنسول جدید خود، هم اکنون تولید آن را در کارخانه ها آغاز کرده اند و کنسول جدید ایکس باکس در مرحله تولید انبوه قرار دارد.

اینا گلبرت در این زمینه اعلام کرد:

در این شرایط، باید کارهای زیادی را انجام دهیم تا کنسول در زمان مقرر به بازار عرضه شود.

در ادامه این گفت و گو، اینا گلبرت اشاره کرد که کشور فرانسه در اولویت های اصلی مایکروسافت برای عرضه کنسول ایکس باکس سری ایکس قرار دارد. به همین خاطر، تولید دستگاه باید به نحوی باشد که در صورت تقاضای بالای مردم، هیچ مشکل خاصی در خصوص کمبود سیستم ایجاد نشود. وی در این خصوص گفت:

در حال حاضر من ریسکی خاصی را برای کشور فرانسه نمی بینم، اما ممکن است که در زمان عرضه کنسول، تقاضا بیش از تصور و پیش بینی ها باشد و به همین خاطر ما نتوانیم در آن لحظه کاری انجام دهیم.

کنسول جدید ایکس باکس سری ایکس در تعطیلات کریسمس سال جاری میلادی روانه بازار خواهد شد. در کنار این دستگاه، سونی هم کنسول پلی استیشن 5 را برای عرضه در اواخر امسال برنامه ریزی کرده است. این در حالی است که برخی ها بر این باورند شیوع ویروس کرونا احتمالا عرضه هر دو کنسول نسل نهم را به تعویق خواهند انداخت. البته، مایکروسافت و سونی تا به امروز در پیام های مختلف اشاره کرده اند که سیستم های جدید تحت تاثیر ویروس کرونا قرار نگرفته اند و همچنان در زمان مقرر به دست کاربران خواهد رسید.

همچنین، برخی از تحلیل گران بر این باور هستند که قیمت Xbox Series X در زمان عرضه چیزی در حدود صد دلار کمتر از قیمت پلی استیشن 4 خواهد بود. البته هنوز قیمت نهایی دو سیستم جدید از سوی مایکروسافت و سونی اعلام نشده است.

ارسال نظر