با طراحی نهایی کنسول پلی استیشن 5 آشنا شوید

رسانه کلیک - وب‌سایت 4Chan چندی پیش تصویری از طراحی نهایی کنسول پلی استیشن 5 فاش کرده که شکل ظاهری آن با کیت توسعه دهنده دستگاه تقریبا مطابقت دارد.

با طراحی نهایی کنسول پلی استیشن 5 آشنا شوید

چند روز پیش بود که شرکت سرگرمی های تعاملی سونی سرانجام پس از ماه ها گمانه زنی، در پیامی اعلام کرد که رویداد ویژه کنسول پلی استیشن 5 راس راس ساعت 00:30 دقیقه بامداد روز ۱۶ خرداد ماه به وقت ایران (چهارم ماه ژوئن) به صورت دیجیتالی برگزار می شود. با این حال، پس از تظاهرات سراسری مردم ایالات متحده آمریکا در پی قتل جورج فلوید و اعتراض های ضد نژاد پرستی، این کمپانی از برگزاری مراسم مذکور خودداری کرد ( رویداد پلی استیشن 5 به تعویق افتاد! ) و در حالی که هنوز زمان برگزاری جدید آن مشخص نشده، اما به نظر می رسد که طی هفته های آینده شاهد برگزاری آن خواهیم بود.

انتظار می رود که در جریان این مراسم در نهایت شرکت سونی از طراحی نهایی کنسول پلی استیشن 5 پرده بردارد. با این وجود، چندی پیش وب سایت 4Chan تصویری را با کاربران خود به اشتراک گذاشته که مدعی است این تصویر در واقع شکل ظاهری نهایی دستگاه را نمایش می دهد. نکته ای که کمی به صحت این ادعا اضافه می کند، طراحی مشابه آن با کیت توسعه دهنده کنسول است که گویا از ساختار V در DevKit این بار مقیاسی کوچک تر در طراحی نهایی استفاده شده است.

با نگاهی دقیق تر، این تصویر نشان می دهد که قسمت پشتی کنسول پلی استیشن 5 ارتفاع بیشتری نسبت به قسمت جلویی دارد که ممکن است علت این امر به فن های خنک کننده دستگاه مربوط شود. همچنین، در قسمت جلویی سیستم شاهد درایو نوری هستیم که دکمه پاور کنسول نیز دقیقا در قسمت بالایی و مرکز قرار دارد. قسمت های کناری نیز از لحاظ طراحی شباهت زیادی با قسمت های کناری کنسول های نسل فعلی سونی یعنی پلی استیشن 4 و حتی پلی استیشن 4 پرو دارد.

در هر حال، شرکت سرگرمی های تعاملی سونی هنوز صحت این تصویر را تایید و یا تکذیب نکرده و ممکن است که مشابه بسیاری از تصاویر لو رفته، این تصویر نیز توسط طرفداران پلی استیشن ساخته شده باشد. همچنین، در صورتی که این طرح از سوی سونی ارائه شده باشد، چندان دور از انتظار نیست که در فرآیند ساخت کنسول، طراحی آن دستخوش تغییرات عمده ای شده و در آخر پلی استیشن 5 نهایی شباهتی به این تصویر نداشته باشد. باید منتظر بمانیم تا کمپانی ژاپنی سرگرمی های تعاملی سونی با برگزاری رویداد ویژه PS5 همه این ابهامات را برطرف کند.

بر اساس گفته های سونی، کنسول پلی استیشن 5 در اواخر سال جاری میلادی راهی بازار خواهد شد. کنسول نسل بعدی مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری ایکس نیز برای عرضه در این بازه زمانی برنامه ریزی شده است. با این حال، هنوز هر دو کمپانی تاریخ عرضه دقیق دستگاه های نسل بعدی را مشخص نکرده اند. البته، توسعه دهندگان بر این باورند که ویروس کرونا هیچ تاثیری روی ساخت سیستم های جدید نمی گذارد و هر دو دستگاه در زمان مقرر به دست بازیکنان خواهد رسید.

ارسال نظر