آیپاد جدید اپل پس از گذشت چهار سال معرفی شد

رسانه کلیک – شرکت اپل بالاخره پس از 4 سال از آیپاد جدید خود رونمایی کرد. این محصول به تراشه A10 Fusion مجهز شده و از حافظه 256 گیگابایتی بهره می برد.

آیپاد جدید اپل پس از گذشت چهار سال معرفی شد

با اینکه آیپاد اکنون به یک گجت قدیمی تبدیل شده، اما اندازه کوچکتر و قیمت کمتر آن باعث شده تا این محصول همچنان طرفداران زیادی در سراسر جهان داشته باشد. همانطور که می دانید فروش گوشی های اپل طی سال های متوالی با بحران جدی رو به رو بوده است؛ بحرانی که طبق گفته مدیر عامل فعلی این شرکت یعنی تیم کوک، ارتباط مستقیمی با افزایش قیمت محصولات دارد.

اگر به خاطر داشته باشید آیپادهای اپل سال 2008 در اوج بودند. شرکت کوپرتینویی توانست تنها در همان سال بیش از 55 میلیون دستگاه را به فروش برساند؛ اما در سال 2013 تعداد آیپدهای فروخته شده به 20 میلیون تنزل پیدا کرد و همین باعث شد تا اپل از عرضه دستگاه های جدید دست بکشد. حال خبر رسیده که شرکت تصمیم گرفته تا در سال 2020 مجددا از آیپادهای جدید خود رونمایی کند.

مشخصات آیپاد جدید اپل

آیپاد تاچ نسبت به لحاظ سخت افزاری ارتقای چندانی نیافته است. این محصول به تراشه A10 Fusion مجهز شده که نسبت به تراشه A8 به کار رفته در مدل 2015 حدود دو برابر سریع تر است. گجت جدید قابلیت پشتیبانی از Group FaceTime و اپلیکیشن های مرتبط با واقعیت افزوده را دارد. اپل همچنین قصد دارد تا پس از معرفی این محصول، سرویس بازی خود یعنی اپل آرکید را نیز بهبود ببخشد.

آیپاد جدید به حافظه اصلی 256 گیگابایت مجهز شده که به مراتب از حافظه به کار رفته در مدل های قدیمی بیشتر است. به عنوان مثال آیپاد کلاسیک از حافظه 160 گیگابایتی بهره می برد.

آیپاد تاچ به لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با مدل های قبلی ندارد و از همان کلید خانه و نمایشگر کوچک 4 اینچی استفاده می کند. با این حال قیمت آن نسبت به آیفون های امروزی کمتر است. طبق اخبار نتشر شده، نسخه 32 گیگابایتی این محصول با قیمت 199 دلار و نسخه 256 گیگابایتی آن با قیمت 399 دلار به فروش می رسد.

آیپاد جدید از روز سه شنبه در بیش از 27 کشور جهان قابل خریداری است و با رنگ های خاکستری، سفید، طلایی، صورتی، آبی و قرمز در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

ارسال نظر