کاربرد هلوگرافی در هدست های VR فوق باریک فیسبوک

رسانه کلیک - سازندگان فیسبوک از هدست های VR فوق باریک و مجهز به فناوری هلوگرام رونمایی کرده اند. برای آگاهی از جزییات بیشتر با ما همراه باشید.

کاربرد هلوگرافی در هدست های VR فوق باریک فیسبوک

کمپانی های فیسبوک و اکیولس مدت هاست که در تلاش برای بهبود هدست های VR خود بوده و قصد دارند که این دستگاه را راحت تر و باریک تر کنند. ظاهرا آزمایش اخیر آن ها تفاوت بسیار کمی تا نتیجه ایده آل داشته است: نمایشگرهای جدید همانند عینک آفتابی، به راحتی روی چشم قرار می گیرند.

آزمایشگاه Reality فیسبوک، یک دستگاه اثبات مفهوم را به وجود آورده که از فناوری هلوگرام با نوار های مسطح برای شیشه عینک استفاده کرده و در نتیجه، باریکی نمایشگرها را به 0.35 اینچ رسانده است. این ضخامت بسیار کمتر از شیشه های LCD یا OLED است.

هدست های VR از لحاظ بصری نیز ارتقا یافته اند. با اینکه نتیجه نمونه اولیه به صورت تک رنگ بوده، اما فیسبوک قول داده که پس از آماده شدن این فناوری، بازه رنگی وسیع تر و تصاویر زنده تری در اخیتار کاربران قرار می گیرد. این کمانی همچنین امیدوار است که رزولوشن را به حد بینایی انسان بهبود داده و پیکسل های مرئی را از بین ببرد. میدان دید عینک جدید در مقایسه با هدست های موجود ارتقا پیدا کرده است.

طراحی فعلی، حتی در مقایسه با نمونه های آزمایشی نظیر سری Half Dome دارای نقص های متعددی است. بنابراین به نظر می رسد که راه زیادی تا ساخت و عرضه نهایی این محصول باقی مانده است. علاوه بر خروجی رنگ، فیسبوک باید به چالش ها و مشکلات دیگری از جمله طول عمر باتری، اتصالات مختلف دستگاه، و سازگاری با عینک های معمولی رسیدگی کند. با این حال، ظاهرا عینک های واقعیت مجازی ارزش انتظار را دارند، چرا که می توان ساعت ها از آن ها استفاده کرد. از گیمرهای بازی های پیشرفته گرفته تا کاربران حرفه ای تر، همگی به دنبال دستیابی به عینک هایی هستند که کاربرد طولانی تری داشته باشند.

ارسال نظر