نسخه پایدار اندروید 11 در هجدهم شهریور امسال از راه می رسد

رسانه کلیک – شرکت گوگل در هشتم سپتامبر سال جاری نسخه پایدار اندروید 11 را در اختیار کاربران قرار می دهد. هنوز مشخص نیست که  دقیقا کدام گوشی ها این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد.

نسخه پایدار اندروید 11 در هجدهم شهریور امسال از راه می رسد

همانطور که می دانید پرچمداران جدید شیائومی، اوپو و پوکو مانند که در سال جاری وارد بازار شده اند، از نسخه بتای اندروید 11 بهره می برند. اما سایر کاربران گوشی های اندرویدی می بایست تا عرضه نسخه پایدار این سیستم عامل صبر کنند. خبر خوب برای این دسته افراد آن است که گوگل چندی پیش اعلام کرده که به زودی نسخه پایدار اندروید 11 را نیز به بازار می فرستد.

در کنفرانس Smart Home Summit که روز گذشته برگزار شد، گوگل اسلایدی را به نمایش درآورد که خبر از تاریخ عرضه نسخه پایدار Android 11 می داد. طبق این اسلاید، سیستم عامل جدید اندروید در هشتم سپتامبر (18 شهریور) سال جاری یعنی روز سه شنبه در اختیار کاربران قرار می گیرد. اگر به خاطر داشته باشید اندروید 10 نیز در روز سه شنبه مورخ سوم سپتامبر 2019 روانه بازار شد. متن اسلاید نشان داده شده در کنفرانس را در ادامه مشاهده می کنید.

هنوز مشخص نیست که نسخه پایدار Android 11 دقیقا روی کدام گوشی ها عرضه می شود؛ اما احتمال سری پیکسل گوگل (پیکسل 2، پیکسل 3،پیکسل 3a و پیکسل 4) نخستین گوشی هایی خواهند بود که این بروزرسانی را دریافت می کنند. سایر شرکت ها نیز به احتمال زیاد با انتشار یک فهرست، اسامی گوشی هایی که به این سیستم عامل مجهز می شوند را منتشر خواهند کرد.

همانطور که می دانید برند Essential تولید اسمارت فون را متوقف کرده و گوشی های PH-1 نیز آخرین بروزرسانی خود را در ماه فوریه دریافت کرده اند. با این حال ممکن است که برندهای شیائومی و ردمی مانند سال گذشته هوادان خود را غافلگیر کرده و حداقل یکی از گوشی های خود را به نسخه جدید اندروید مجهز کنند.

ارسال نظر