5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند

این 5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند، همچنان به عقیده بسیاری از منتقدان ارزش تماشا کردن دارند.

5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند

اسکار گرچه جشنواره‌ای صاحب‌نام و با قدمتی دیرینه محسوب می‌شود، با این حال به عقیده بسیاری از منتقدان، این جشنواره تنها عیار و ملاک سنجش فیلم‌های سینمایی نیست و هر ساله بسیاری از فیلم‌های شاخص را از میان آثار کارگردانان شناخته شده و حتی فیلم اولی می‌توان یافت که گرچه در فهرست نامزدی‌های اسکار مورد توجه قرار نگرفته‌اند، با این حال همچنان ارزش دیده شدن دارند.

5 فیلم معرفی شده در فهرست زیر گرچه در میان نامزدهای اسکار امسال جا نداشتند، با این حال تماشایشان خالی از لطف نیست.

5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند

1. گزارش فرانسوی (The French Dispatch)

در کمال تعجب تقریبا همه، فیلم جدید وس اندرسون در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشد تا از سال 2007 به این سو، این اولین باری باشد که اسکار به آثار اندرسون پشت می‌کند.

5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند

این کارگردان پرآوازه و البته صاحب‌سبک که 7 نامزدی اسکار را در کارنامه دارد، در اثر جدیدش شماری از بازیگران آشنای هالیوودی را در کنار هم قرار داده است تا اثری شاعرانه و هنرمندانه به سبک همیشگی خود بسازد.

بیل موری، تیموتی شالامی، اوون ویلسون، تیلدا سوینتون، آدرین برودی، فرانسیس مک‌دورمند، بنیسیو دل‌تورو، لئا سیدو، سرشه رونان، ویلیام دافو و ادوارد نورتون از جمله ستارگان این فیلم پربازیگر با موضوع کارکنان یک نشریه در یک شهر تخیلی واقع در فرانسه هستند.

2. انبوه (Mass)

فران کرانز در اولین تجربه کارگردانی خود با بازی رید برنی، آن داود، جیسون آیزاکس و مارتا پلیمپتون به سراغ واقعه دلخراش تیراندازی در مدارس رفته و پای صحبت‌های والدین تیرانداز و قربانیانشان نشسته است.

5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند

آن داود برای بازی در نقش مکمل این فیلم نامزد بفتا شد، اما در کمال تعجب آکادمی اسکار او را نادیده گرفت.

3. شوالیه سبز (The Green Knight)

به عقیده منتقدان شوالیه سبز، حماسه مسحورکننده قرون وسطایی دیوید لوری می‌توانست در بخش‌های مختلفی همچون تهیه‌کنندگی و تولید، طراحی لباس، جلوه‌های ویژه بصری و فیلمبرداری نامزد جوایز اسکار شود.

5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند

دو پتل در این فیلم در نقش سر گاوین افسانه‌ای، از شوالیه‌های نامدار دوران پادشاهی آرتور ایفای نقش می‌کند و فیلم داستان این مرد جوان و رویارویی او با اتفاقات و چالش‌های مختلف است.

4. بی‌خیال بی‌خیال (C'mon C'mon)

احتمالا نه خود واکین فینیکس و نه طرفدارانش فکرش را هم نمی‌کردند این بازیگر که سال گذشته برای ایفای نقش جوکر جایزه بهترین بازیگر مرد اسکار را به خانه برد، امسال این‌طور مورد بی‌توجهی هیئت انتخاب آکادمی قرار بگیرد.

5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند

فینیکس در این فیلم سیاه و سفید به کارگردانی مایک میلز، نقش یک روزنامه‌نگار خوش‌صحبت را ایفا می‌کند که برای پروژه‌ای جدید همراه با خواهرزاده‌اش به سرتاسر کشور سفر می‌کند.

5. آخرین دوئل (The Last Duel)

ریدلی اسکات که دیگر ساخته اخیرش یعنی خاندان گوچی هم چندان توجه منتقدان را جلب نکرد، دیگر اثر امسالش یعنی «آخرین دوئل» هم واکنش سرد اسکاری‌ها را در پی داشت.

5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند

آخرین دوئل بر اساس فیلم‌نامه‌ای به قلم نیکول هولوفسنر، بن افلک و مت دیمون و بر پایه کتاب «آخرین دوئل: داستان واقعی محاکمه توسط مبارزات در فرانسه قرون وسطی» نوشته اریک جگر در سال ۲۰۰۴ ساخته شده‌است.

داستان این فیلم در قرون وسطای فرانسه جریان دارد و در آن مت دیمون، آدام درایور، جودی کومر و بن افلک ایفای نقش می‌کنند. این فیلم داستان شوالیه‌ای به نام ژان د کاروژ (دیمون) را روایت می‌کند که دوستش ژاک لو گری (درایور) را به یک دوئل قضایی به دلیل اتهام تجاوز به همسرش مارگریت (کومر) به چالش می‌کشد.

«شمارنده کارت» (The Card Counter) به کارگردانی پل شریدر و با بازی اسکار آیزاک و تای شرایدن، «موشک سرخ» (Red Rocket) به کارگردانی شان بیکر و با بازی سیمون رکس و «خوک» (Pig) به کارگردانی مایکل سارنوسکی و با بازی نیکولاس کیج دیگر فیلم‌های تماشایی با صفر نامزدی اسکار امسال هستند.

به نظر شما علاوه بر این 5 فیلم سال 2021 که در هیچ رشته‌ای نامزد اسکار نشدند، جای چه فیلم‌های دیگری در فهرست نامزدی‌های اسکار خالی بود؟ نظرتان را برایمان بنویسید.

ارسال نظر