تل‌ماسه 2 ساخته می‌شود | تاریخ فیلمبرداری و اکران

فیلمبرداری بخش دوم از فیلم‌ سینمایی تل‌ماسه اواخر تابستان آینده آغاز می‌شود.

تل‌ماسه 2 ساخته می‌شود | تاریخ فیلمبرداری و اکران

به گزارش ایرنا به نقل از ایندی وایر، دنی ویلنوو، کارگردان تل‌ماسه گفت: «بخش دوم فیلم تل‌ماسه عمدتا طرح‌ریزی شده است. این اولین بار است که به یک دنیای سینمایی بازمی‌گردم، بنابراین با همان عوامل قبلی کار می‌کنم. همه می‌دانند چه باید بکنند و همگی می‌دانیم کار چطور از آب درخواهد آمد. تل‌ماسه ۲ چالش‌برانگیزتر از قسمت اول خواهد بود، اما می‌دانیم که در چه راهی قدم می‌گذاریم. از طرف دیگر فیلمنامه کار هم نوشته شده و پشتم گرم است.»

ویلنوو افزود: «صریح بگویم؛ تنها ناشناخته بزرگی که در حال حاضر برای من وجود دارد، مسئله همه‌گیری کروناست.»

اقتباس سینمایی رمان تل‌ماسه اثر فرانک هربرت برای کارگردان بلید رانر ۲۰۴۹ یک شاهکار بزرگ بود، او با اشاره به اینکه در ساخت این فیلم باید تصمیم‌های جسورانه‌تری می‌گرفت، گفت: «در قسمت دوم می‌خواهم انعطاف‌پذیرتر باشم و ممکن است روی برخی از جزئیات داستان دقیق‌تر شویم.»

برخی از این جزئیات شامل تمرکز بیشتر روی قبیله هارکونن‌ها از جمله بارون ولادیمیر هارکونن خبیث با بازی استلان اسکارسگارد و گلوسو رابان با بازی دیوید باتیستا است.

کارگردان تل‌ماسه در این‌باره تصریح کرد: «درست مثل بازی شطرنج است. در بخش دوم برخی شخصیت‌های جدید به مخاطب معرفی خواهند شد. تصمیمی که همان اوایل کار گرفتم این بود که بخش اول بیشتر روی پل آتریدیس و جامعه بن گسریت و تجربه پل از قرار گرفتن در یک فرهنگ جدید متمرکز باشد و قسمت دوم روی مسائل مربوط به هارکونن‌ها.»

وی افزود: «هر فیلمی که فیلمبرداری می‌کنم را جوری می‌سازم که گویی آخرین فیلمم است. با بخش دوم تل‌ماسه نیز همین‌طور رفتار خواهم کرد.»

فیلم تل‌ماسه ( Dune ) در ۱۰ شاخه از جمله بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

تل‌ماسه ۲ در تاریخ ۲۰ اکتبر سال ۲۰۲۳ (۲۸ مهر ۱۴۰۲) روی پرده سینماها می‌رود.

ارسال نظر