10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰ چه کسانی بودند؟

10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰ افرادی بودند که در سال سخت سینمای ایران در دوران کرونا، بیشترین فروش را برای فیلم‌هایشان موجب شدند.

10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰ چه کسانی بودند؟

شیوع ویروس کرونا دوران خوبی را برای سینمای ایران رقم نزد و محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها در کنار ترس مردم از حضور در سالن‌های سربسته سینماها موجب شد در این دو سال هیچ فیلمی فروش خوبی را تجربه نکند.

روزنامه خراسان اخیرا در گزارشی به معرفی و بررسی 10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰ پرداخته است. به گفته این روزنامه، این 10 چهره افرادی بوده‌اند که در سال جاری بیشترین فروش را برای فیلم‌هایشان در گیشه به ارمغان آوردند.

10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰

پژمان جمشیدی

امسال دو فیلم کمدی «هفته‌ای یک‌بار آدم باش» ساخته شهرام شاه‌حسینی و «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی با بازی پژمان جمشیدی اکران شد.

10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰

فیلم اطیابی با فروش تقریبا ۵۴ میلیاردی صدرنشین گیشه شده است و فیلم شاه‌حسینی با فروش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیونی که داشت، اتفاق ویژه‌ای را در گیشه رقم نزد؛ اما فروش بالای «دینامیت» و مجموع فروش این دو فیلم باعث شده پژمان جمشیدی به عنوان پولسازترین ستاره سال ۱۴۰۰ در رتبه اول قرار بگیرد.

احمد مهرانفر

دیگر ستاره اصلی فیلم «دینامیت» که به واسطه فروش بالای فیلم در رتبه دوم پرفروش‌ترین ستارگان امسال قرار گرفته، احمد مهرانفر است. حضور او در کنار پژمان جمشیدی و ترکیب آن‌ها به عنوان یک زوج کمدی در کنار یکدیگر، فروش فیلم را تضمین کرد.

مهرانفر سه سال پس از اکران کمدی «کاتیوشا»، امسال با «دینامیت» به سینما بازگشت و جایگاه خوبی در جدول فروش کسب کرد. ساخته جدید اطیابی یعنی کمدی «انفرادی» با بازی رضا عطاران و مهدی هاشمی، شانس بعدی این بازیگر برای تبدیل شدن به ستاره‌ای پرفروش در سال جدید است.

ساعد سهیلی و پولاد کیمیایی

یکی دیگر از زوج‌های کمدی محبوب سینما، ساعد سهیلی و پولاد کیمیایی هستند که امسال با قسمت سوم فیلم «گشت» جزو ستاره‌های پرفروش ۱۴۰۰ قرار گرفته‌اند.

10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰

هرچند که این دو بازیگر در قسمت‌های قبلی این فیلم، در کنار حمید فرخ‌نژاد ترکیب موفقی را شکل داده بودند و غیبت این بازیگر در استقبال از «گشت ۳» بی‌تاثیر نبود، اما به واسطه خاطره‌ای که تماشاگران از قسمت‌های اول و دوم «گشت» داشتند، قسمت سوم نیز به فروش ۴۰ میلیاردی دست پیدا کرد.

به این ترتیب سهیلی و کیمیایی رتبه سوم و چهارم فهرست را به خود اختصاص داده‌اند.

هادی حجازی‌فر

علاوه بر آثار کمدی، فیلم‌های غیرکمدی مانند «بی‌همه‌چیز» اثر محسن قرایی و «آتابای» ساخته نیکی کریمی نیز موفق شدند در شرایط فعلی فروش نسبتا خوبی داشته باشند. فیلم قرایی چیزی حدود ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروخته و فیلم کریمی تقریبا ۵ میلیارد و نیم فروش داشته است.

10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰

هادی حجازی‌فر بازیگر اصلی «آتابای» با این فیلم و «بی‌همه‌چیز»، در مجموع با ۱۴ میلیارد فروش فیلم‌هایش، جایگاه پنجم فهرست را به خود اختصاص داده است.

امیر جدیدی

امیر جدیدی روزهای اوج خود را در سینما سپری می‌کند و یکی از ستاره‌های پرطرفدار سینماست. حضور او در فیلم کارگردان خوش‌سابقه‌ای مانند اصغر فرهادی و البته نام این کارگردان باعث شده «قهرمان» نیز جزو آثاری باشد که در سال ۱۴۰۰ فروش خوبی داشته است. امیر جدیدی با فروش تقریبا ۱۲ میلیاردی این فیلم، در رتبه ششم قرار گرفته است.

10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰

پیش‌بینی می‌شود با اکران فیلم جدید این ستاره یعنی «روز صفر» در نوروز ۱۴۰۱، موفقیت او در گیشه سینما در سال جدید هم ادامه داشته باشد.

همچنین بخوانید: فیلم‌های اکران نوروز 1401 مشخص شدند

پرویز پرستویی، هدیه تهرانی و باران کوثری

پرویز پرستویی پس از فیلم کمدی پرفروش «مطرب»، امسال با «بی‌همه‌چیز» نیز بازگشت موفقی به سینما داشت. همان‌طور که بالاتر نوشتیم، این فیلم تا به حال ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروش داشته و پرویز پرستویی را در جایگاه هفتمین ستاره پرفروش سال ۱۴۰۰ قرار داده است.

10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰

هدیه تهرانی و باران کوثری نیز دیگر ستاره‌هایی هستند که با این فیلم در جایگاه هشتم و نهم فهرست می‌نشینند. تهرانی و کوثری پیش از این با آخرین فیلم خود یعنی «روزهای نارنجی» و «بی‌حسی موضعی» به فروش بالایی دست پیدا نکرده بودند و امسال با «بی‌همه‌چیز» جایگاه خوبی در جدول فروش کسب کردند

این سه ستاره به واسطه بازی خوبشان در این فیلم نیز مورد توجه و تحسین قرار گرفتند.

جواد عزتی

جواد عزتی نیز یکی از ستاره‌های محبوبی است که حضورش چه در آثار کمدی و چه غیرکمدی، می‌تواند کمک زیادی به فروش فیلم کند.

10 ستاره پولساز سینمای ایران در سال ۱۴۰۰

این بازیگر به مناسبت اکران نوروز ۱۴۰۰ با فیلم «خورشید» اثر مجید مجیدی به سینما آمد و پس از آن آذرماه با «آتابای» روی پرده دیده شد. فیلم مجیدی در شرایط بی‌رونقی گیشه به نمایش درآمد و در نهایت توانست در اکران در سالن‌های سینما حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشته باشد، اما «آتابای» وضعیت متفاوتی داشت. این فیلم تقریبا ۵ میلیارد و نیم در گیشه فروخته است، بنابراین جواد عزتی مجموعا با فروش تقریبا ۷ میلیارد تومانی، در رتبه دهم ستاره‌های پرفروش سال ۱۴۰۰ قرار می‌گیرد.

عزتی در اکران نوروز ۱۴۰۱ نیز با فیلم «مرد بازنده» ساخته محمدحسین مهدویان حاضر است، بنابراین ممکن است او سال آینده هم در جمع ستاره‌های پرفروش حاضر باشد.

ارسال نظر