اپل امکان ریستور و دانگرید به iOS 10.3.2 را متوقف کرد

رسانه کلیک - شرکت اپل با انتشار بیانیه‌ای به کاربران iOS اعلام کرد که امکان ریستور و دانگرید به iOS 10.3.2 دیگر وجود ندارد و اپل مسیر دانگرید به این نسخه از iOS را متوقف کرده است.

اپل امکان ریستور و دانگرید به iOS 10.3.2 را متوقف کرد

شرکت اپل امکان ریستور و دانگرید به iOS 10.3.2 را به طور سیستماتیک پس از انتشار نسخه جدید iOS یعنی ۱۰٫۳٫۳ متوقف کرد. دلیل رفتار اپل این است که کاربران را از ورود به نسخه قبلی جلوگیری کند. در حالی که این کار ممکن است چند دلیل داشته باشد، اپل واقعا می خواهد که کاربران در آخرین نسخه از سیستم عامل iOS بمانند. پیش از این کاربران می‌توانستند در صورت بروز مشکل حین آپدیت و ریستور، به iOS 10.3.2 دانگرید کنند اما حالا شرکت اپل مسیر دانگرید به نسخه قبلی iOS را بسته است. انسداد مسیر دانگرید به iOS 10.3.2 درست سه هفته پس از انتشار نسخه ۱۰٫۳٫۳ آی او اس انجام شد. اما این کار چه تاثیری بر روی کاربران معمولی و کاربران جیلبریک iOS دارد؟ همانطور که قبلا ذکر شد، می تواند چندین دلیل وجود داشته باشد که چرا اپل می خواهد کاربران خود را در آخرین نسخه از سیستم عامل iOS نگه دارد. یکی از دلایل اصلی این می تواند باشد که اپل کاربران را به استفاده از آخرین ویژگی های خود از iOS می برد. برای یک کاربر معمولی که همیشه بصورت اورجینال و رسمی سیستم عامل iOS خود را به روز رسانی می‌کند، توقف دانگرید به iOS 10.3.2 هیچ فرقی به حال این کاربر نمی‌کند اما برای کاربرانی که همیشه بصورت جیلبریک از iOS استفاده می‌کنند موضوع کمی فرق می‌‌کند و یکی دیگر از دلایل اصلی توقف دانگرید به نسخه قبلی iOS، کاربران جیلبریک می‌باشد.

از جمله دلایل دیگری که اپل برای توقف ساین کردن نسخه‌های قدیمی بیان کرده، فراهم کردن شرایطی است تا کاربران بتوانند از جدیدترین قابلیت‌های iOS بهره‌مند شود. علاوه بر این، به روز بودن دستگاه‌های الکترونیکی کاربران، به منزله کم‌تر شدن ایرادات فنی، تجربه کاربری بهتر و البته حفره‌های امنیتی معمولاً کم‌تر است. البته در نظر داشته باشید که به رزورسانی دستگاه‌های مجهز به iOS به جدیدترین نسخه این سیستم‌عامل، به منزل ازدست رفتن جیلبریک قبلی خواهد بود. البته در حال حاضر جیلبریک پایداری برای جدیدترین نسخه iOS عرضه نشده است.

در حال حاضر iOS 10.3.3 تنها زیرمجموعه‌ای از iOS 10 به حساب می‌آید که توسط عموم کاربران می‌توان روی دستگاه‌های مجهز به iOS نصب کرد. با وجود این، توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری و کاربران حاضر در طرح آزمایش نسخه‌های بتا امکان دانلود iOS 11 را که در حال حاضر در فاز عرضه‌ آزمایشی قراردارد خواهند داشت. انتظار می‌رود این نسخه از سیستم‌عامل iOS در فصل پاییز پیش روی مشتاقان قرارگیرد.

ارسال نظر