آیا برنامه‌نویسان iOS می‌توانند بزرگ ترین مشکل آیفون X را رفع کنند؟

رسانه کلیک - نوار مشکی باریکی که در بالای صفحه نمایش آیفون X تعبیه شده هنگام فیلم‌برداری یا انجام بازی‌ها قسمتی از محتوای صفحه را مخفی می کند که بسیار خبرساز شده است. از طرفی، تا ورود این مدل به بازار، توسعه‌دهندگان iOS فرصت دارند تا این مساله را حل کنند.

آیا برنامه‌نویسان iOS می‌توانند بزرگ ترین مشکل آیفون X را رفع کنند؟

با نگاهی به شکل و شمایل آیفون X متوجه می‌شوید که این مدل یک ایراد جزئی دارد که در فیلم‌برداری و انجام بازی مشکل‌ساز می‌شود. این ایراد، قاب مشکی‌رنگی است که در بالای موبایل، محل تعبیه دوربین سلفی، فلش و حسگرهای مختلف است.

برای بسیاری ممکن است این سؤال پیش بیاید که چرا این قاب سیاه‌رنگ در آیفون X حذف نشده است؟ به گفته مهندسان این شرکت، اپل به دنبال باریک کردن این قاب بوده و تا جایی که ممکن بود این کار انجام شده اما در حال حاضر فناوری مخفی کردن حسگرها و دوربین سلفی زیر صفحه‌نمایش در اختیار هیچ شرکت سازنده تلفن همراهی قرار ندارد!

جالب است بدانید در موبایل Essential مدل PH-1، تنها دوربین سلفی در صفحه‌نمایش دیده می‌شود؛ اما همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، اپل با حفظ این قاب سیاه‌رنگ در بالای صفحه‌نمایش آیفون X، علاوه بر دوربین سلفی، حسگرهای متعددی را نیز به آن اضافه کرده است.

قاب مشکی iPhone X

از آنجایی که معمولاً اپل تا آخرین لحظه اطلاعات مدل‌های خود را رسانه‌ای نمی‌کند، شرکت‌های توسعه‌دهنده، آمادگی این قاب سیاه‌رنگ را نداشتند، اما خوشبختانه تا ورود این مدل‌ها به بازار حدود ۲ ماه زمان باقی است که طی این مدت شرکت‌های توسعه‌دهنده، فرصت دارند تا برای مشکل آیفون X چاره‌ای بیاندیشند.

جالب است بدانید که توسعه‌دهندگان آیفون در توئیت های مختلف اعلام می‌کنند که افراد چاره‌ای جز پذیرفتن این قاب مزاحم ندارند و بهتر است که توجهی به این مشکل آیفون X نکنند.

البته شرکت‌های توسعه‌دهنده به دنبال راه‌کارهایی برای کم‌رنگ کردن محل این قاب سیاه‌رنگ در آیفون X هستند. برای مثال، در بازی‌های مختلف، از این قسمت می‌توان به عنوان محلی برای نشان دادن وضعیت و یا اطلاعات بازی استفاده کرد یا در تصویربرداری می‌توان آیکون فیلم‌برداری، گزینه‌های توقف فیلم‌برداری و مواردی از این دست را استفاده کرد.

به گفته مهندسین این تلفن همراه، این قاب سیاه‌رنگ ممکن است تا حدی آزار دهنده باشد اما خوشبختانه، کاربران بیشتر از حالت پرتره در موبایل خود استفاده می‌کنند و تنها در انجام بازی‌های مختلف و یا فیلم‌برداری است که از موبایل در حالت لنداسکیپ landscape استفاده می‌شود.

با همه این تفاسیر، اپل در حال بررسی فناوری‌هایی است که بتوان تا حد ممکن، این قاب سیاه‌رنگ را به عنوان بزرگترین مشکل آیفون X از اسمارت فون جنجالی خو حذف کند و شاید با فناوری‌های آتی این کار امکان‌پذیر شود. در حال حاضر آیفون X فصلی جدید در ساخت تلفن‌های هوشمند این شرکت به شمار رفته و امید است تا در آینده با بکارگیری ابزارهای جدید، شاهد نبوغ بیشتری در این برند محبوب باشیم.

ارسال نظر