مشکل میکروفن گوشی های پیکسل، گوگل را دادگاهی کرد!

رسانه کلیک - گوگل در سال 2017 از نسل دوم گوشی های پیکسل رونمایی کرد. از زمان عرضه این دستگاه ها به بازار شاهد بروز مشکلات زیادی برای این محصولات بوده ایم. حال، مشکل میکروفن این گوشی ها گوگل را راهی دادگاه کرده است.

مشکل میکروفن گوشی های پیکسل، گوگل را دادگاهی کرد!

از آغاز فروش نسل دوم گوشی‌ های پیکسل، مشکلات زیادی برای کاربران آن ها ایجاد شد. تا به امروز گزارشات زیادی در رابطه با ایجاد سوختگی در پنل OLED، مشکل در تبدیل USB Type-C به جک 3.5 میلی متری صدا، عدم پاسخگویی لبه های نمایشگر به لمس کاربر و مشکل صدا هنگام مکالمه منتشر شده است ( نمایشگر پیکسل ۲ ایکس ال دردسرساز آفرید ).

در حالی که برخی از مشکلات یاد شده توسط بروزرسانی که گوگل به صورت OTA منتشر کرده، رفع شده اند ولی بعضی از آن ها نیاز به تعویض قطعه داشتند که گوگل نیز چنین اقدامی را برای دستگاه های معیوب انجام داد ( رفع مشکل نویز و صدای کلیک‌مانند در گوشی های پیکسل 2 با آپدیت جدید گوگل ).

گوشی های پیکسل

سال گذشته گزارش شد که میکروفن برخی از گوشی های پیکسل گوگل هنگام مکالمه تنها در حالت استفاده از اسپیکر کار می کند. این شرکت به صاحبان این دستگاه ها پیشنهاد تعویض یا تعمیر رایگان آن ها را داد. با این حال چنین مشکلی گوگل را با سیل عظیم پرونده شکایات کاربران مواجه کرده است.

شکایات صورت گرفته از گوگل به این موضوع اشاره دارند که گوگل در عین آگاهی از این مشکل، به فروش پیکسل های معیوب ادامه داده است. در این پرونده گفته شده که برخی از نمونه های تعویضی نیز دارای چنین نواقصی بودند، ولی شاکیان نسبت به بازگرداندن آن ها به گوگل امتناع کرده اند.

شایان ذکر است؛ در گذشته گروه Girard Gibbs LLP پرونده ای را برای مشکل نمایشگر گوگل پیکسل 2 تشکیل داده بود و در حال حاضر نیز این گروه گوگل را به علت مشکل میکروفون به دادگاه کشانده است. تا به این لحظه گوگل بیانیه رسمی در رابطه با این شکایت منتشر نکرده است.

ارسال نظر