گوشی های آیفون 2018 از دو سیم کارت پشتیبانی می کند

رسانه کلیک - بر اساس گزارش یک منبع خبری چینی، ظاهرا گوشی های آیفون سال 2018 شرکت اپل برای نخستین بار به امکان استفاده از دو سیم کارت مجهز می شوند.

گوشی های آیفون 2018 از دو سیم کارت پشتیبانی می کند

از آنجا که متن اصلی خبر به زبان چینی نوشته شده است، در ترجمه آن آمده است که سیم کارتی با عنوان اپل سیم درون آیفون های جدید قرار خواهد گرفت و کاربران نیز قادر خواهند بود تا به روش سنتی، سیم کارت دوم را از طریق درگاه وارد گوشی کنند. در حال حاضر سیم کارتی با نام Apple Sim مخصوص آیفون در بازار وجود ندارد و به این ترتیب، می توان حدس زد که آیفون های سال 2018 به قابلیت استفاده از دو سیم کارت به صورت همزمان مجهز می شوند.

اپل در سال 2014 اقدام به معرفی Apple Sim کرد که برای آیپد های سلولار کاربرد داشت و به کاربران این اجازه را می داد تا با مسافرت به کشورهای دیگر، همچنان بتوانند از خدمات ارتباطی آیپد کمال استفاده را ببرند. این ویژگی با اپراتورهای مختلف قرار گرفته در 180 کشور خاص سازگار است.

سیم کارت یاد شده به عنوان یک قطعه فیزیکی به حساب می آمد که در مواقع خاص، کاربر آن را باید در محفظه سیم کارت قرار می داد، اما از هنگام عرضه آیپد پرو، اهالی کوپرتینو این سیم کارت را به همراه دستگاه عرضه کردند. همچنین در برخی فروشگاه های اپل، سیم کارت های Apple Sim برای فروش در دسترس هستند.

در متن این گزارش به این موضوع اشاره نشده که کدام یک از گوشی های آیفون سال 2018 به این ویژگی مجهز هستند، اما پیش از این مینگ چی کو تحلیلگر محصولات اپل به این موضوع اشاره کرده بود که آیفون های 6.1 و 6.5 اینچی از این ویژگی بهره مند خواهند بود و مدل 5.8 اینچی طبق روال قبل، تنها از یک سیم کارت استفاده می کند.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود، گفته بود: این احتمال وجود دارد که اپل دو مدل 6.1 اینچی را عرضه کند که یکی از آنها به صورت پیش فرض دارای Apple Sim بوده و مدل دیگر مجهز به درگاه دو سیم کارته باشد.

ارسال نظر