پردازنده اگزینوس 9820 گلکسی نوت 9 عملکردی فراتر از انتظار دارد

رسانه کلیک - در آینده نزدیک از فبلت جدید سامسونگ رونمایی می شود. به تازگی پردازنده اگزینوس 9820 گلکسی نوت 9 به گیک بنچ راه پیدا کرده است.

پردازنده اگزینوس 9820 گلکسی نوت 9 عملکردی فراتر از انتظار دارد

در حالی که فاصله کمی تا معرفی رسمی گلکسی نوت 9 باقی مانده است، شاهد افشای اطلاعات جدیدی از این فبلت پرچمدار هستیم. شایعات و گزارش ها تا به امروز بیشتر مشخصات فنی و طراحی گلکسی نوت 9 را در اختیار رسانه ها قرار داده اند.

به تازگی بنچمارک این گوشی هوشمند در اینترنت منتشر شده است. گلکسی نوت 9 با شماره مدل SM-N960X در گیک بنچ حضور پیدا کرده و امتیازهای بالایی را به نام خود ثبت کرده است. پردازنده اگزینوس 9820 گلکسی نوت 9 موفق شده در بخش تک هسته ای امتیاز 4089 و در بخش چند هسته ای امتیاز 12246 را به نام خود ثبت کند.

امتیازهای این دستگاه در مقایسه با پرچمداران کنونی سامسونگ پیشرفت فوق العاده ای را تجربه کرده است. در حال حاضر گلکسی S9 پلاس که قدرتمندترین پرچمدار این شرکت کره ای محسوب می شود در بخش تک هسته ای و چند هسته ای بنچمارک گیک بنچ به ترتیب امتیازهای 3372 و 8679 را به نام خود ثبت کرده است.

امتیازهای گلکسی نوت 9 از آیفون های اپل نیز بالاتر است. برخی از شایعات به استفاده از چیپست اگزینوس 9820 در این دستگاه اشاره می کنند با این حال انتظار می رود این پردازنده برای اولین بار در گلکسی S10 مورد استفاده قرار بگیرد. اسمارت فون موجود در این بنچمارک دارای 4 گیگابایت رم است در حالی که اکثر شایعات به حضور حداقل 6 گیگابایت رم در گلکسی نوت ۹ اشاره می کنند.

در حال حاضر نمی توان در رابطه با دستگاه موجود در بنچمارک گیک بنچ اظهار نظر قطعی کرد. این احتمال وجود دارد که سامسونگ یک نمونه اولیه با پردازنده 7 نانومتری را مورد آزمایش قرار داده باشد. با این حال بر اساس نتایج بدست آمده نسل آینده پردازنده های سامسونگ قدرت بسیار بالایی دارند.

گفته می شود اپل اولین شرکتی است که پردازنده های 7 نانومتری را در محصولات خود مورد استفاده قرار می دهد. اپل A12 به وسیله لیتوگرافی 7 نانومتری توسعه پیدا می کند و در آیفون های 2018 مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال نظر