فناوری CPU Turbo هواوی معرفی شد؛ دوپینگ نرم افزاری قلب تپنده دستگاه!

رسانه کلیک - پس از تکنولوژی GPU Turbo شاهد معرفی فناوری CPU Turbo هواوی هستیم. این ویژگی عملکرد محصولات این شرکت چینی را افزایش می دهد.

فناوری CPU Turbo هواوی معرفی شد؛ دوپینگ نرم افزاری قلب تپنده دستگاه!

زمانی که هواوی از تکنولوژی GPU Turbo برای محصولات تولیدی خود پرده برداشت، بسیاری از کاربران در رابطه با عملکرد آن اطلاعات کاملی در اختیار نداشتند ( سورپرایز هواوی از راه رسید؛ تکنولوژی GPU Turbo انقلابی در دنیای گوشی های هوشمند ). حال به همراه رونمایی از اسمارت فون آنر نوت 10، فناوری CPU Turbo هواوی نیز معرفی شده است.

اطلاعاتی که هم اکنون در رابطه با فناوری CPU Turbo هواوی در فضای مجازی وجود دارد تا حدودی مبهم است. با فعال کردن حالت CPU Turbo فرکانس هسته های پردازنده به اندازه نامشخصی افزایش می یابد و مقدای از حافظه رم دستگاه آزاد می شود.

گوشی هوشمند آنر نوت 10 از سیستم خنک کننده ای با نام «The Nine» بهره می برد که به همراه یک لوله انتقال حرارت دمای آن کاهش پیدا می کند. این ویژگی به آنر نوت 10 اجازه می دهد بدون ایجاد مشکل برای کاربر فرکانس پردازنده را افزایش دهد.

این احتمال وجود دارد که فناوری CPU Turbo مصرف باتری را افزایش دهد که البته این موضوع با توجه به باتری 5000 میلی آمپر ساعتی محصول جدید آنر قابل چشم پوشی است.

با آزاد شدن حافظه رم سرعت اجرای بازی افزایش پیدا می کند. گوشی آنر نوت 10 در دو نسخه مجهز به 6 و 8 گیگابایت رم به فروش می رسد. با توجه به فناوری جدید هواوی انتظار می رود این دستگاه عملکرد مناسبی را از خود به نمایش بگذارد.

این تکنولوژی جدید تنها برای اجرای بازی توسعه نیافته است. آنر نوت 10 از PC Mode شرکت هواوی پشتیبانی می کند و به همین علت افزایش فرکانس پردازنده و همچنین در دسترس بودن میزان بیشتر حافظه رم باعث عملکرد بهتر دستگاه در این حالت می شود.

هواوی در گوشی آنر نوت 10 یک دکمه جداگانه برای کاربر در نظر گرفته که به وسیله آن می توان فناوری GPU Turbo و CPU Turbo را فعال کرد ( فناوری GPU Turbo وارد کدام محصولات هواوی می شود؟ ). هواوی در گذشته اعلام کرده بود با عرضه یک بروزرسانی فناوری GPU Turbo را در اختیار برخی از کاربران گوشی های هوشمند خود قرار می دهد. در حال حاضر این کمپانی در رابطه با عرضه تکنولوژی CPU Turbo برای محصولات خود اظهار نظر رسمی نکرده است.

ارسال نظر