دوربین سلفی گوشی هواوی نوا 3 مجهز به هوش مصنوعی است

رسانه کلیک - گوشی میان رده هواوی نوا 3 قابلیت های زیادی دارد و از برخی جهات می تواند با گوشی های بالارده رقابت کند. یکی از این قابلیت های دوربین سلفی مجهز به هوش مصنوعی آن است.

دوربین سلفی گوشی هواوی نوا 3 مجهز به هوش مصنوعی است

هواوی اولین شرکت تولید کننده گوشی های هوشمند است که هوش مصنوعی را به شکل کاملاً کاربردی وارد دنیای تلفن همراه کرد. گوشی های این شرکت مانند هواوی P20 و هواوی Mate 10 از پردازنده ای بهره می برند که از پردازش عصبی پشتیبانی می کند و می تواند کاربردهای مختلفی در حوزه هوش مصنوعی برای گوشی ایجاد کند.

از جمله کاربردهای هوش مصنوعی در گوشی های هواوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان تشخیص سوژه و صحنه ها در حالت عکاسی و تخصیص تنظیمات لازم به صورت خودکار
  • مدیریت مصرف انرژی در گوشی و طولانی تر کردن عمر باتری
  • حذف نویز محیط از صدای کاربر
  • ترجمه همزمان متن ها به شکل کارآمد تر

بعد از قدم نهادن هواوی در این حوزه جدید در تولید گوشی های هوشمند، شرکت های رقیب هواوی به پیروی از آن به ایجاد امکانات مشابه در گوشی های خود اقدام کردند. اینجاست که هواوی قصد دارد پیشرفت های دیگری در حوزه هوش مصنوعی را به کاربران معرفی کند که کاربردهای جدیدی را در گوشی های جدید این شرکت رقم خواهد زد.

هواوی همواره سعی داشته فارغ از مرزبندی های رایج بین گوشی های میان رده و پرچم دار در بازار، بیشترین امکانات را حتی در گوشی های میان رده خود به کاربرانش عرضه کند؛ به نحوی که این امکانات حتی در پرچمداران سایر برندها مشاهده نمی شود.

خبر خوش این است که هواوی به زودی گوشی های جدیدی را به بازار عرضه می کند که از دوربین های متفاوتی با هوش مصنوعی یا AI پیشرفته تر بهره می برند. گوشی میان رده هواوی نوا 3 از چهار دوربین به شکلی برخوردارند که دو دوربین در جلو و دو دوربین در پشت گوشی قرار گرفته اند. دوربین های جلو و پشت این گوشی ها از هوش مصنوعی پیشرفته در تشخیص صحنه ها و اعمال تنظیمات به صورت خودکار و سریع همانند پرچمداران سابق هواوی مانند هواوی میت 10 و هواوی پی 20 بهره می برند.

گوشی های سری Nova در سبد محصولات هواوی میان رده محسوب می شود، ولی هواوی در این سری از قابلیت هایی بهره برده که در پرچم داران این شرکت به کار گرفته شده و در بعضی موارد پرچمداران سایر برندها از آنها بی بهره هستند. به عنوان نمونه در ارتباط با آخرین محصول سری نوا یعنی Huawei nova3 که به زودی به بازار ما عرضه می شود، می توان به وجود هوش مصنوعی در دوربین سلفی اشاره کرد. در واقع این گوشی اولین گوشی هوشمندی است که علاوه بر دوربین اصلی، دوربین سلفی آن هم از هوش مصنوعی بهره می برد.

به علاوه گوشی میان رده هواوی نوا 3 هم مانند نیاکان خود یعنی nova2plus از دوربین سلفی برخوردار هستند که مشابه آن از حیث کیفیت در بازار وجود ندارد.

به زودی خبرهای بیشتری در ارتباط با این گوشی منتشر می شود.

ارسال نظر