آخرین نسخه آزمایشی اندروید 14 منتشر شد

اگر شما هم از اندروید 13 خسته شده‌اید و منتظر نسخه بعدی سیستم عامل موبایل گوگل هستید، بهتر است بدانید تنها چند هفته با انتشار عمومی نسخه پایدار اندروید 14 فاصله داریم. دیروز گوگل پنجمین و آخرین نسخه آزمایشی اندروید 14 را منتشر کرد.

آخرین نسخه آزمایشی اندروید 14 منتشر شد

گوگل به منظور آماده شدن برای نسخه نهایی اندروید 14، دیروز بتای پنجم این سیستم عامل را منتشر کرد تا در آخرین لحظات بتواند بازخورد کاربران را دریافت کند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، انتشار بتای پنجم اندروید 14 با نسخه نهایی کیت توسعه نرم افزار (SDK) و NDK مصادف شده است، بنابراین حالا توسعه دهندگان می‌توانند برنامه‌های خود را برای نسخه جدید سیستم عامل اندروید آماده کنند.

بتای پنجم اندروید با رفع برخی مشکلات و بهینه سازی ها همراه است که در بتای 4.1 ماه قبل وجود نداشت. این بیلد هیچ گونه تغییر ظاهری یا اساسی با خود ندارد و صرفاً مسیر را برای عرضه نسخه نهایی اندروید 14 آماده می‌کند.

از نظر گوگل آخرین بتای نسخه‌های جدید اندروید همواره نسخه کاندید عرضه هم محسوب می‌شود، بنابراین بتای اخیر بیانگر به بلوغ رسیدن اندروید 14 است و طی هفته‌های آینده شاهد در دسترس قرار گرفتن نسخه نهایی Android 14 خواهیم بود. حتی اگر آپدیت دیگری برای بتای پنجم عرضه شود، مراحل اصلی توسعه اندروید 14 به پایان رسیده است و در انتظار هیچ تغییر بزرگی نیست.

از امروز دارندگان محصولات منتخب گوگل (نظیر پیکسل فولد و تبلت پیکسل) می‌توانند بتای پنجم اندروید 14 را به طور داوطلبانه دانلود و نصب کنند. همچنین امکان ارتقای بتاهای قدیمی‌تر به آخرین بتای اندروید 14 یا حتی فلش زدن آن از طریق Android Flash Tool وجود دارد.

اندروید 14 بر روی بهبود رابط کاربری، افزایش دوام باتری، ارتقای امنیت و محافظت از حریم خصوصی کاربران متمرکز است.

منبع: آخرین خبر

ارسال نظر