تولید انرژی با استفاده از لنزهای سلول خورشیدی در عینک های آفتابی

رسانه کلیک - تا به حال، عینک‌های زیادی ساخته شده که از طریق خورشید، انرژی تولید می‌کنند اما به جرات می‌توان گفت که این عینک‌ها کارایی خاصی نداشته‌اند.

تولید انرژی با استفاده از لنزهای سلول خورشیدی در عینک های آفتابی

دانشمندان اخیراً عینکی طراحی کرده‌اند که بدون نگاه مستقیم به آفتاب می‌تواند انرژی لازم را جذب کند. این عینک از شیشه و یا پلاستیک‌های معمولی که در صنعت عینک‌سازی استفاده می‌شود، ساخته شده که سبک و شفاف است. عینک‌های دارای لنز سلول خورشیدی شاید کارایی جندانی نداشته باشند اما هم نرم و انعطاف‌پذیر هستند و هم در مواقعی که لنزهای سخت و کدر به کار نمی‌آیند، از این‌ها می‌توان استفاده کرد.

عینک خورشیدی

هر دو دسته این عینک دارای برد مدار چاپی PCB است که انرژی خورشید را تبدیل به برق می‌کند. روی این دسته‌ها دو صفحه‌نمایش هم تعبیه شده که دما و روشنی فضا را به شما نشان می‌دهد.

این عینک معادل ۲۰۰ میلی وات انرژی تولید می‌کند که برای شارژ موبایل اندازه نیست اما برای شارژ لوازم کوچکی مانند قدم شمار، فرستنده بی‌سیم و یا اسپیکرهای کوچک مناسب است. این عینک‌ها در مکان‌های کم‌نور مانند داخل خانه و یا ادارات نیز کار می‌کنند. لازم به ذکر است که در این عینک هیچ‌گونه باتری تعبیه نشده و تماماً با انرژی خورشید کار می‌کند.

ارسال نظر