هدست AlterEgo افکار شما را می خواند؛ کنترل کامپیوتر و گوشی با ذهن!

رسانه کلیک - هدست AlterEgo قادر است بدون اینکه حرفی بزنید افکار شما را بخواند. محققان در دانشگاه MIT موفق به توسعه این هدست جالب شده اند.

هدست AlterEgo افکار شما را می خواند؛ کنترل کامپیوتر و گوشی با ذهن!

محققان دانشگاه MIT موفق به توسعه یک هدست جدید شده اند که قادر است بدون اینکه فرد سخنی بگوید، افکار او را بخواند! هدست AlterEgo سیگنال هایی را که مغز هنگام صحبت به صورت و فک ارسال می کند، می خواند.

هدست AlterEgo تعداد زیادی از سیگنال های عصبی عضلانی را که هنگام تکلم درگیر می شوند، دریافت می کند و سپس این هدست به وسیله یک شبکه عصبی کلمه مد نظر فرد را بازسازی می کند. بر اساس اعلام محققان MIT، این هدست دقتی برابر با 92 درصد دارد و کاربران می توانند از این هدست برای کنترل کامپیوتر توسط ذهن خود استفاده کنند.

با توسعه این هدست دیگر کاربران برای ارتباط با دستیارهای هوشمند نیازی به صحبت ندارند و می توانند توسط افکار خود گوگل اسیستنت، سیری و یا الکسا آمازون را کنترل کنند. این هدست اندازه تقریبا بزرگی دارد و از پشت گوش تا دهان فرد را درگیر می کند.

یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد MIT و سرپرست توسعه هدست AlterEgo، آقای Arnav Kapur این محصول پوشیدنی را «دستگاه تقویت هوش» خطاب می کند. او در رابطه با این دستگاه گفته است:

ما برای توسعه این دستگاه یک سوال در ذهنمان داشتیم و آن هم این بود که آیا می توان یک پلتفرم محاسباتی ایجاد کرد که انسان و ماشین را بیشتر به هم مرتبط کند و قوه درک بالایی داشته باشد؟

کاربر توسط این هدست می تواند راحت تر در اینترنت جستجو کند و نیازی به قفل گشایی دستگاه، اجرای مرورگر و تایپ کلمه مورد نظر خود ندارد. به اعتقاد توسعه دهندگان می توان از هدست AlterEgo برای کنترل دستگاه های اینترنت اشیا ، اپلیکیشن های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و حتی درخواست ماشین از Uber استفاده کرد.

به اعتقاد یکی از استادان دانشگاه جورجیا، این هدست می تواند برای تسهیل ارتباط میان کارمندان در صنایع و مناطق شلوغ همانند صنایع نظامی و فرودگاه ها بسیار مفید واقع شود.

ارسال نظر