توریستی ترین سواحل دنیا برای گذراندن تعطیلات تابستان

رسانه کلیک - اگر برای گذراندن آخرین روزهای تابستان خود به فکر مقصدی ساحلی هستید، با کلیک همراه باشید تا شما را با تعدادی از توریستی ترین سواحل دنیا آشنا کنیم.

توریستی ترین سواحل دنیا برای گذراندن تعطیلات تابستان

کلبه های ساحلی در لتونی

اگر به سواحل بکر علاقه مند هستید، سواحل شیب دار غرب لتونی در نزدیکی روستای Juraklne و در 200 کیلومتری غرب ریگا، حتما باید در لیست شما قرار بگیرند. پرتگاه های آن که تا 20 متر ارتفاع دارند شرایط مناسبی را برای عکاسی، راه رفتن به همراه لذت بردن از مناظر عالی و تجربه طبیعتی بکر فراهم می کنند. تعدادی کلبه چوبی هم در این ساحل برای گذراندن تعطیلات وجود دارد که در آن ها می توانید آرامش مطلق و به دور از هیاهو را تجربه کنید.

قیمت این کلبه ها برای دو نفر شبی 35 یورو و کابین درون کشتی چهار تخته و هفت تخته به ترتیب شبی 45 و 60 یورو است.

مرکز توریستی متعلق به عصر شوروی

با 30 دقیقه رانندگی از ریگا، به مرکز توریستی Jurmala می رسید که دارای سواحل ماسه ای، دشت های درخت صنوبر و آسایشگاه های متعلق به عصر شوروی است. این مرکز توریستی که زمانی پایتخت بالتیک و مکانی برای استراحت ژنرال ها و عالی رتبگان شوروی بوده، اکنون یکی از توریستی ترین سواحل دنیا محسوب می شود که دریایی سرشار از مواد معدنی و مراکز گل درمانی دارد. به لحاظ معماری، یکی از آسایشگاه ها که ارزش دیدن دارد ویاواری است که شبیه به یک کشتی به گل نشسته طراحی شده است. موزه شهر Jurmala (بازدید از این موزه رایگان است) دارای کولکسیونی از لباس های شنای بسیار قدیمی است. شما همچنین می توانید در Parus که ویلایی چوبی و سنتی است و در کنار ساحل قرار دارد، اقامت داشته باشید.

آوای شن و ماسه

شهر لیپایا که زمانی یکی از پایگاه های دریایی مهم شوروی بوده اکنون پایتخت موسیقی لتونی محسوب می شود. در مرکز هنری Kulturvieta Kursas Putni این شهر، شب ها موسیقی زنده اجرا می شود و سالن کنسرت Amber که به لحاظ معماری بسیار خیره کننده است، ستاره فرهنگی جدید این شهر محسوب می شود. هتل Fontaine در مرکز شهر (آغاز قیمت اتاق ها از 30 یورو) مکانی ایده آل برای هواداران موسیقی است زیرا این هتل اتاق هایی دارای تم خوانندگان مشهور دارد. پشت ساحل ماسه ای 8 کیلومتری این شهر درختان صنوبر زیادی وجود دارند و به طور کلی ساحل این شهر از دهه 1860 یکی از توریستی ترین سواحل دنیا محسوب می شود.

سواحل رودخانه ای لیتوانی

پالانگا که در حاشیه دریای بالتیک قرار دارد، از ساحل جذابی که در قرن نوزدهم بوده به تدریج تبدیل به یکی از توریستی ترین سواحل دنیا که سرشار از کافه های روباز است، شده است. توریست ها می توانند با 20 دقیقه حرکت، به خانه روستایی Vienkiemis برسند. این خانه چوبی روستایی مکانی توریستی است که در کنار رودخانه قرار دارد و 165 سال قدمت دارد. توریست ها همچنین می توانند در این خانه غذاهای سنتی لیتوانی را امتحان کنند.

دوچرخه سواری ساحلی

از آن جا که لیتوانی فاقد خطوط مخصوص دوچرخه است، زمین های صاف و جاده های ساحلی آن بهترین مکان ها برای دوچرخه سواری هستند. UTracks در حال حاضر تورهای 8 روزه دوچرخه سواری برگزار می کند که شرکت کنندگان این تور در طول روز بین 33 تا 60 کیلومتر رکاب می زنند و تمام ساحل شهر Klaipeda را پشت سر می گذارند. این افراد همچنین می توانند حین توقف های در طول مسیر در دریا شنا کنند و یا قدم بزنند.

مان شگفت انگیز!

محدوده ماهیگیری نیدا در نواره کورونی، غربی ترین نقطه لیتوانی و نزدیک به مرز کالینینگراد است. مناظر تپه های شنی شیب دار و دریا، هر دو تاثیرگذار و بی نظیر هستند. توماس مان مشهور، نویسنده آلمانی که موفق به دریافت جایزه نوبل هم شده، در این شهر خانه ای تابستانی داشته که در اوایل دهه 1930 به همراه خانواده اش، تعطیلات خود را در آن سپری می کرده است. این خانه در حال حاضر به افتخار این نویسنده، تبدیل به موزه شده است (ورودی موزه: 2.20 پوند).

اردوگاه نیدا که در نزدیکی اقامتگاه بسیار قدیمی Five Hills قرار دارد، دارای استخر سرپوشیده، سونا و دوچرخه هایی برای اجاره است (اجاره هر دوچرخه: روزی 10 پوند)

سواحل آلمان

Strandkorb های آلمانی (نوعی صندلی سبد مانند ساحلی که دارای سایبان است) محل مناسبی برای استراحت در سواحل اکرنفورده آلمان هستند. اگر بخواهید شب را در این صندلی های سبد مانند بگذرانید ممکن است در ابتدا احساس خوشایندی نداشته باشید، اما صبح هنگام می توانید در عرض چند ثانیه به ساحل دسترسی داشته باشید! نگران سرویس بهداشتی هم نباشید چرا که در نزدیک ترین بندر به این ساحل می توانید از سرویس بهداشتی استفاده کنید. قیمت Strankorb ها برای هر دو نفر 50 یورو است.

پرسه زدن در جزیره

بزرگترین جزیره آلمان یعنی روگن، کوچک ترین پارک ملی این کشور، Jasmund را در خود جای داده است. این پارک دارای صخره های سفید گچی، جنگل های باستانی راش و مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری است. توریست ها می توانند در هتل خانوادگی Baumhaus Hagen که در نزدیکی این پارک قرار دارد اقامت داشته باشند و غذاهای رستوران سنتی آلمانی آن را امتحان کنند. یکی از مکان های مهم روگن که به تازگی هم افتتاح شده، هتل ساحلی بزرگ Prora است؛ این هتل که توسط هیتلر ساخته شده اما هرگز به دست وی تمام نشد، برای پذیرایی از 20 هزار نفر ظرفیت دارد، حدودا 5 کیلومتر طول دارد و مکان بسیار مناسبی برای گذراندن تعطیلات محسوب می شود. شما می توانید با سوار شدن قطارهای برلین یا هامبورگ طی حدودا 4 ساعت، به بزرگترین مرکز ساحلی روگن یعنی بینز برسید.

شبه جزیره ای ارزشمند

در سواحل شمال آلمان، لوبک که یکی از سایت های میراث فرهنگی یونسکو محسوب می شود، به خانه های خاص تجار، مناظر رودخانه ای و بیشتر از همه شیرینی هایش شهرت دارد. دوستداران طبیعت اصلا نباید شبه جزیره Priwall را که تنها 40 دقیقه با شمال شرق فاصله دارد فراموش کنند. در این شبه جزیره که بین دریای بالتیک و رودخانه تریو واقع شده، سواحل ماسه ای در تلفیق با جنگل ها، زمین های چمنی و گیاهان دریایی قرار دارند؛ همچنین در اطراف این دریاچه تالاب های زیادی که محل زندگی قورباغه ها و مارهای چمنی هستند وجود دارد. شما می توانید در هتل خانوادگی Garni در لوبک اقامت داشته باشیدکه در حومه این شهر واقع شده و توسط درختان زیادی احاطه شده است.

گشت و گذار در برون بوم روسیه

شهر کالینینگراد که متعلق به روسیه است اما درون مرز اصلی آن نیست، شهری پروسی است که بعدها در قلمرو آلمان قرار گرفته و توسط شوالیه های قدیم آلمانی بازسازی شده است. این شهر که نزدیک به 700 سال Konigsberg خوانده می شده، زادگاه امانوئل کانت است و برای گشت و گذاری بی نظیر، دارای یکی از توریستی ترین سواحل دنیا است. این شهر که بین لهستان و لیتوانی واقع شده، دارای جذابیت هایی شامل مرکز توریستی Svetlogorsk با ویلاهای زیبا و جنگل های راش، کلیسای Konigsberg و ساختمان هایی با معماری متعلق به عصر شوروی است. شما می توانید در تور 4 روزه تعطیلات بالتیک ثبت نام کنید و از یک روز کامل تماشای مناظر و سفر یک روزه به شهر نظامی بالتییسک (مقر ناوگان دریایی بالتیک روسیه) و یا شهر Svetlogorsk لذت ببرید.

ساحلی جواهر مانند

اگر اتاق کهربایی (Amber Room) در قصر کاترین (خارج سنت پترزبورگ) برای شما جذاب باشد، می توانید میزان جذابیت صمغ درختان فسیل شده در روسیه را درک کنید؛ این درختان توسط نشانه های مذهبی، جواهرات و مجسمه های کوچک تزئین شده اند. منطقه کالینینگراد همچنین بیش از 90 درصد از ذخایر کهربای جهان را در خود جای داده است. در این منطقه شما می توانید از کارخانه و موزه کهربا دیدن کنید. این موزه در واقع دژی با آجرهای قرمز رنگ و متعلق به قرن نوزدهم است و در ساحل دریاچه Verkhneye قرار دارد. شهر یانتارنی که تنها یک ساعت با غرب کالینینگراد فاصله دارد نیز یکی از توریستی ترین سواحل دنیا محسوب می شود که دارای سواحل ماسه ای سفید است.

جذابیت چشمه های آب گرم در فنلاند

هانکو شهری است که در قرن نوزدهم یکی از شهرهای دارای چشمه آب گرم روسی بوده است اما اکنون در یکی از شبه جزیره های جنوبی ترین نقطه فنلاند قرار دارد و یکی از توریستی ترین سواحل دنیا محسوب می شود. در این شهر که بسیار سرزنده است، شما می توانید از سوناهای خصوصی بندر Itameran Portti استفاده کنید (اجاره کل سونا برای حداکثر 6 نفر: هر دوساعت 89 پوند). یکی از بهترین مکان ها برای اقامت شما، ویلای Maija است که متعلق به قرن نوزدهم است و اتاق های رو به دریا، سوناهای خشک سنتی و تراسی در داخل حیاط برای خوردن صبحانه دارد.

چادر زدن در فنلاند

اقامت در فنلاند در نگاه اول ممکن است کمی پرهزینه به نظر برسد، اما شما می توانید با چادر زدن بخش زیادی از هزینه های خود را کاهش دهید. در ساحل جنوب غربی جزیره Ruissalo قرار دارد که پر از جنگل های باستانی بلوط، ویلاهای متعلق به قرن نوزدهم و سواحل ماسه ای است و در مجموع یکی از توریستی ترین سواحل دنیا برای گذراندن تعطیلات تابستانی محسوب می شود. شما می توانید در اردوگاه Ruissalo که در نواحی مرزی جزیره است، در تابستان دوچرخه سوار کنید و یا والیبال و بدمینتون بازی کنید. اگر در زمستان به این اردوگاه سری بزنید، می توانید دل را به دریا زده و مستقیما از سونا به داخل دریا بپرید! همچنین می توانید از تورهای دوچرخه سواری دور فنلاند هم استفاده کنید.

پارو زدن در کایاک

استونی، خلیج فنلاند، بین هلسینکی و تالین واقع شده و در شرقی ترین شاخه دریای بالتیک قرار دارد. این کشور به سادگی از پایتخت فنلاند قابل دسترسی بوده و مکان های بسیاری برای چادر زدن دارد. استونی همچنین دارای صدها جزیره دیدنی است که برای گذراندن تعطیلات تابستانی بسیار مناسب و پرطرفدار هستند. این محدوده برای سفرهایی با قایق های کایاک هم بسیار مناسب است. شما می توانید از یک ماجراجویی دو روزه با کایاک (یک شب چادر زدن در یکی از جزایر و یک شب اقامت در هتل ساحلی) لذت ببرید.

سفر به تالین در استونی

هاپسالو که تنها یک ساعت از تالین فاصله دارد، یکی از توریستی ترین سواحل دنیا محسوب می شود که در غرب استونی واقع شده است. این شهر که زمانی به اشراف روسی ساکن در آن و آهنگساز معروف، چایکوفسکی شهرت داشته، اکنون محلی برای بازدید از موزه های شخصیت شناسی مانند موزه سوئدی ها و یا موزه Laanemaa محسوب می شود. بهترین این موزه ها، موزه راه آهن و ارتباطات است که در نزدیکی ساحل Paralepa قرار دارد و دارای کلکسیونی از پوسترهای قدیمی مسافرتی است. شما می توانید در هتل آپارتمان کوچک Ritta اقامت داشته باشید که دارای حیاطی زیبا است و به محدوده تاریخی شهر نیز بسیار نزدیک است.

استراحت مطلق!

در ماه های تابستان، مردم استونی به Parnu (یک ساعت فاصله تا هاپسالو) می روند تا در خانه های بسیار زیبا و خوشرنگ موجود در سواحل ماسه ای آن استراحت کنند. این محدوده همچنین برای گذراندن تعطیلات خانوادگی، گلف ساحلی و دوچرخه سواری بسیار مناسب است و دارای زمین های بازی برای کودکان است. شما می توانید در متل Konse اقامت داشته باشید که تنها ده دقیقه پیاده روی تا ساحل فاصله دارد.

غذاخوری و گشت و گذار

موهو، جزیره ای که می توانید با کشتی به آن بروید، جزیره آداب و رسوم، سنگ قبرهای بزرگ و آسیاب های بادی است. این جزیره رستوران الکساندر، یکی از بهترین رستوران های کشور را در خود جای داده است. این رستوران در سرو غذاهای حوزه اسکاندیناوی مهارت زیادی دارد. علاقه مندان به غذا همچنین می توانند سری به Nautse Mihkli بزنند که مزرعه ای کوچک و کاهگلی است و کلاس ها و ورکشاپ های آشپزی هم برگزار می کند.

لهستان، لذت طبیعت گرایان

در نزدیکی مرز آلمان، پارک ملی Wolin قرار دارد که دارای مسیر 48 کیلومتری پیاده روی ساحلی است. Swina Delta هم می تواند برای افراد علاقه مند به طبیعت جذاب باشد؛ زیرا دارای جزایر به گل نشسته پر از گل، گیاهان زینتی و درخات راش است.

سواحل ماسه ای سفید

پس از یک زمستان طولانی، لهستانی ها به سواحل ماسه ای سفید Leba می روند. اگر به طبیعت علاقه مند باشید از دیدن پارک ملی Slowinski که 10 دقیقه از Leba فاصله دارد، لذت زیادی خواهید برد. این پارک ملی دارای دریاچه های ساحلی، چمنزارها و جنگل های فراوان است و همچنین برای علاقه مندان به عکاسی محیط بسیار مناسبی محسوب می شود.

شهر کوچک هل

شهر کوچک هل که تنها 3900 نفر جمعیت دارد یکی از توریستی ترین سواحل دنیا به شمار می رود. این شهر بسیار زیبا دارای موزه ماهیگیری، فانوس های دریایی تاریخی و کلبه های ماهیگیران است. اکثر توریست های این منطقه با کشتی از Gdansk به آن می آیند. شما همچنین می توانید در مهمان خانه مدرن Foka که 5 دقیقه پیاده روی از دریا فاصله دارد و دارای مناظر فانوس های دریایی و حیاطی برای باربیکیو است، اقامت داشته باشید.

امیدواریم با معرفی تعدادی از توریستی ترین سواحل دنیا در انتخاب مقصد تعطیلاتتان به شما کمک کرده باشیم!

ارسال نظر