زیباترین جزیره های توریستی دنیا که بهشت روی زمین محسوب می شوند!

رسانه کلیک - جزیره های بسیار زیبایی در نقاط مختلف جهان وجود دارند. در ادامه این مطلب به معرفی تعدادی از زیباترین جزیره های توریستی دنیا در کرانه جنوبی اقیانوس آرام می پردازیم.

زیباترین جزیره های توریستی دنیا که بهشت روی زمین محسوب می شوند!

کرانه جنوبی اقیانوس آرام خارج از دسترس اکثر مردم جهان است، اما به سختی می توان از زیبایی های چشم نواز و فراموش نشدنی آن غافل شد. این کرانه که دارای درختان نخل زیبا در سواحل شگفت انگیز و مناظر بی نظیر دریای نیلگون است، یکی از بهترین مقاصد گردشگران برای سفر به شمار می رود. ممکن است تصور کنید این محدوده فقط به درد سفرهای تابستانی می خورد؛ اما جالب است بدانید جزایر و کشوزهای این ناحیه در فصل پاییز نیز جذابیت های خاص خود را دارند که هرگز نباید از آن ها غافل شد!

در تابستانی که گذشت شاهد 250امین سالگرد (26 آگوست 1768) اولین سفر از سفرهای اکتشافی جیمز کوک بودیم. این سفر باعث شد کرانه جنوبی اقیانوس آرام بیش از همیشه مورد توجه مردم اروپا واقع شود.

محدوده جنوبی اقیانوس آرام به تبع مساحتی که دارد، گردشگران را وادار به گشت و گذار و اکتشاف در این محدوده می کند. این محدوده معمولا به سه بخش اصلی تقسیم می شود؛ ملانزی که تا شمال شرق استرالیا امتداد یافته و کشورهایی مانند فیجی و واواتو را در بر گرفته است؛ پلی نزی که بزرگترین محدوده از بین سه بخش بوده و از جنوب غربی تا نیوزلند ، از شرق به جزیره ایستر و از شمال به هاوایی منتهی می شود و در نهایت میکرونزی که از بین سه محدوده کمترین توجه را به خود جلب کرده و محدوده شرقی فیلیپین ، جزایر کیریباتی و جزایر مارشال را در بر گرفته است.

نکته حائز اهمیت این است که جزایر این کرانه امروزه تعدادی از زیباترین جزیره های توریستی دنیا به شمار می روند و بدون تردید ارزش بازدید را دارند؛ بنابراین در ادامه این مطلب همراه کلیک باشید تا با تعدادی از زیباترین جزیره های توریستی دنیا که در کرانه جنوبی اقیانوس آرام قرار دارند، آشنا شوید.

پلی نزی فرانسه

پلی نزی فرانسه مجموعه ای عظیم از جزایر است که قلب محدوده پلی نزی را تشکیل می دهند. این جزایر که بیش از 4000 کیلومتر مربع از اقیانوس را در بر گرفته اند به طور رسمی بخشی از کشور فرانسه محسوب می شوند اما چون خارج از مرزهای این کشور واقع شده اند، تا حدودی مستقل به شمار می روند.

با اینکه نام این جزایر ممکن است مجموعه ای همگن را در ذهن تداعی کند، با نگاهی اجمالی به نقشه این محدوده این تصور کاملا از بین خواهد رفت! پلی نزی فرانسه دارای 118 جزیره شامل 5 منطقه مجمع الجزایری ( جزایر انجمن، جزایر مارکیز، جزایر گامبیر، جزایر آسترل و مجمع الجزایر توآموت ) است. این جزیره ها تعدادی از زیباترین جزیره های توریستی دنیا به شمار می روند که بازدید کامل از آن ها نیازمند سفرهای متعددی است.

یکی از بهترین جزایری که در همان ابتدا حتما باید از آن بازدید کنید تاهیتی است. تاهیتی جزیره سرسبزی است که 69 درصد جمعیت پلی نزی فرانسه را در خود جای داده است. پایتخت این جزیره، پاپیته دارای شور و نشاط و شلوغی خاص خود است. اما جدای از این خیابان های شلوغ، آرامش سواحل ماسه سیاه و خطوط آتشفشانی جزایر انجمن و جزیره بسیار زیبای بورا بورا که در همسایگی این محدوده قرار دارد، تمام گردشگران را کاملا شیفته خود می کند.

فیجی (ملانیز)

دیدگاه اروپایی فیجی را به عنوان جزیره ای تنها و منزوی می شناسد، اما در اصل جمهوری اقیانوسیه از حدود 330 جزیره نقطه ای تشکیل شده که در پهنای اقیانوس آرام پخش شده اند. در واقع، اگر بخواهیم وسعت پخشایش این جزایر را متصور شویم باید اشاره کرد که فاصله ویتی لوو (بزرگترین جزیره فیجی و واقع در حاشیه جنوب شرقی ملانیز ) تا تاهیتی (واقع در پلی نزی ) میزان قابل توجه 3550 کیلومتر است. این فاصله برابر با فاصله لندن تا پایتخت ترکیه آنکارا است!

با توجه به شرایط نسبی جغرافیایی کرانه جنوبی اقیانوس آرام، می توان گفت فیجی در مسیری جدا از سایر جزایز واقع شده است. دسترسی به این جزیره از استرالیا و نیوزلند آسان بوده و پایتخت آن سووا (واقع در ویتی لوو ) کشتی های تفریحی زیادی را به خود جذب می کند. گردشگران همچنین می توانند از شلوغی ها فاصله گرفته و به مجتمع های توریستی مرز جنوبی جزیره اصلی مراجعه کنند (این محدوده معمولا تحت عنوان "ساحل مرجانی" شناخته می شود).

وانوا لوو یکی دیگر از جزایر اصلی فیجی است که در 65 کیلومتری شمال شرق آن قرار داشته و در فصل پاییز آرامشی مثال زدنی را در جنگل های Waisali برای گردشگران فراهم می کند. در مجموع جزایز کشور فیجی تعدادی از زیباترین جزیره های توریستی دنیا به شمار می روند.

تونگا (پلی نزی)

یکی دیگر از نشانه های عظمت اقیانوس آرام این است که جزیره تونگا (واقع در لبه غربی پلی نزی ) و فیجی (واقع در ملانزی ) همسایه محسوب می شوند، در حالی که 800 کیلومتر از اقیانوس بین آن ها فاصله است! این دو محدوده قرن های زیادی با هم روابط نزدیکی داشتند اما بر اثر اختلاف نظرهایشان در مورد جمهوری مینروا (که بین این دو محدوده قرار دارد) این روابط دوستانه طی دهه گذشته رو به زوال رفته است.

البته در تونگا نه تنها شاهد خشونت اهالی آن نخواهید بود، بلکه سفرتان به این جزیره که یکی از زیباترین جزیره های توریستی دنیا به شمار می رود بسیار به یاد ماندنی و شگفت انگیز خواهد بود. تونگا و فیجی روی هم رفته 169 جزیره شامل تونگاتاپو را که بزرگ ترین این جزایر است، در بر می گیرند.

اکثر گردشگران هنگامی به تونگا می رسند به جزایر دیگر سفر نمی کنند. با این وجود در جنوب شرقی تونگا جزایری مانند ائوآ وجود داشته که دارای سواحلی خیره کننده هستند. کاپیتان کو ک در دومین سفر اکتشافی خود در 1773 در تونگا توقف کرد و این خود دلیل مورد حمایت بریتانیا بودن تونگا بین سال های 1900 تا 1970 است.

وانواتو (ملانزی)

وانواتو که بخشی از ملانزی محسوب می شود، در 1930 کیلومتری شمال شرقی پایتخت کوئینزلند، بریزبن قرار دارد. 82 جزیره وانواتو از زیباترین جزیره های توریستی دنیا به شمار می روند. این جزایر به نحوی پخش شده اند که از بالا شبیه به حرف Y دیده می شوند.

اسپیریتو سانتو بزرگ ترین جزیره وانواتو دارای صخره هایی حماسی است که اخیرا به بهترین مکان این منطقه برای غواصی بدل شده اند. سواحل شرقی این محدوده نیز در تمام مناطق اقیانوس آرام منحصر به فرد هستند. اما نباید تصور کنید که همه جای وانواتو آفتابی و گرم است! کوه Tabwemasana که در سواحل غربی اسپیریتو سانتو واقع شده، با ارتفاع 1879 متر یکی از نقاط مرتفع اقیانوس آرام به شمار می رود. البته فتح این قله در صورتی که دارای آمادگی بدنی خوب و راهنمایی های افراد محلی باشید، غیرممکن نخواهد بود.

کیریباتی (میکرونزی)

می توان گفت کیریباتی یکی از بزرگترین کشورهای جهان است. این کشور از 32 جزیره تشکیل شده که حدودا 500 کیلومتر مربع از سطح زمین را اشغال کرده اند؛ اما فواصل بین این جزیره ها به قدری زیاد است که باعث شده این کشور در مساحتی حدود 2 میلیون کیلومتر مربع از سطح اقیانوس پراکنده شده باشد. جزایر کارولین که شرقی ترین نقاط کیریباتی هستند فاصله یکسانی از کیتو در اکوادور و بریزبن در استرالیا دارند. این محدوده بیشتر تحت عنوان "جزیره میلنیوم " شناخته می شود.

دسترسی و بازدید از کشور کیریباتی به علت بادخیز بودن آن اندکی دشوار است؛ اما اکثر گردشگران این ناحیه (که تعدادشان نیز اندک است) به کیریتیماتی مراجعه می کنند زیرا سفر هوایی به آن از هانولولو و فیجی نسبت به سایر محدوده های این کشور آسان تر است.

یکی دیگر از جاذبه های کیریباتی یک غول مرجانی بوده که تحت عنوان جزیره کریسمس نیز شناخته می شود و 70 درصد زمین های کیریباتی را به خود اختصاص داده است. بریتانیا و ایالات متحده در اواسط قرن گذشته در این جزیره آزمایش های هسته ای مختلفی انجام دادند. این جزیره همچنین کشتی های به گل نشسته بسیاری را که متعلق به جنگ جهانی دوم هستند، در خود جای داده و این مسئله موجب محبوبیت غواصی در این محدوده شده است.

ساموآ (پلی نزی)

ساموآ که به علت شرکت در تمام جام های جهانی راگبی از سال 1991 بیشتر بین هواداران این ورزش شهرت دارد، از شش جزیره اصلی تشکیل شده است. از بین این شش جزیره آپولو و ساوای از بقیه بزرگ تر بوده و از زیباترین جزیره های توریستی دنیا به شمار می روند. پایتخت ساموآ، آپیا نیز در آپولو قرار دارد.

آپیا شهر بسیار جذابی بوده و کاملا قابلیت معطل کردن گردشگران را به مدتی طولانی دارد. رابرت لویی استیونسن نویسنده مشهور اسکاتلندی 4 سال آخر عمرش را در آپولو سپری کرد و به آپیا توجه بسیاری داشت. این نویسنده در آپولو به خاک سپرده شده و خانه وی تبدیل به موزه ای بسیار دیدنی شده است.

علت اصلی جذابیت ساموآ برای گردشگران طبیعت بکر و زیبایی های طبیعی آن است. برای مثال ساوای بهترین جزیره این کشور برای طبیعت گردی و تماشای حیات وحش پرندگان است. در مجموع جزایر ساموآ بدون تردید تعدادی از زیباترین جزیره های توریستی دنیا به شمار می روند.

جزایر سلیمان (ملانیز)

جزایر سلیمان در محدوده غربی ملانزی و در نزدیکی پاپوآ گینه نو قرار داشته و یکی از کشورهای پرجمعیت و نسبتا شلوغ کرانه جنوبی اقیانوس آرام به شمار می رود. نیمی از گینه نو (بزرگ ترین جزیره پاپوآ گینه نو ) تحت سلطه اندونزی است؛ بنابراین این محدوده به اندازه اقیانوسیه، بخشی از اندونزی نیز به شمار می رود.

قلمروی جزایر سلیمان دارای بیش از 900 جزیره است، اما بخش عمده و اصلی آن تنها شامل شش جزیره است. از بین این شش جزیره گوادال کانال مرکز نشاط و سرزندگی است. این جزیره که یکی از زیباترین جزیره های توریستی دنیا محسوب می شود سرشار از جنگل های انبوه و بی نظیر است. هونیارا پایتخت جزایر سلیمان نیز در سواحل شمالی گوادال کانال قرار دارد. اگرچه گردشگران این جزیره نیز مانند کیریباتی چندان زیاد نیستند، اما غواصی در این جزیره بدون تردید تجربه بسیار متفاوتی خواهد بود.

هاوایی (پلی نزی)

هاوایی یکی از مشهورترین و زیباترین جزیره های توریستی دنیا، در شمالی ترین محدوده پلی نزی قرار دارد. این جزیره نسبت به سایر جزایر کرانه جنوبی اقیانوس آرام همواره گردشگران بیشتری را به خود جذب کرده است.

هاوایی بدون تردید حال و هوای متفاوتی نسبت به سایر جزایر کرانه جنوبی اقیانوس آرام دارد: بزرگتر و پر سر و صداتر است و دسترسی به آن نیز آسان تر است. هونولولو سرزنده ترین شهر هاوایی ، پایتخت این ایالت و شهری جواهر مانند در جزیره اوآهو است. این شهر دارای سواحلی بی نظیر و مجتمع های گردشگری با کیفیت و بی نظیری است.

هاوایی دارای طبیعتی زیبا و بکر و آتشفشان های متعددی است که در گذشته باعث به وجود آمدن پدیده هایی مانند صخره های شگفت انگیز ساحل ناپالی در غرب کائوآئی (قدیمی ترین جزیره هاوایی ) شده اند. برخی از آتشفشان های هاوایی که در پارک ملی آتشفشان های هاوایی قرار دارند هنوز هم فعال هستند. این پارک ملی در جزیره اصلی هاوایی قرار داشته و آتشفشان های مشهور و جذابی مانند ماونا لوا (بزرگترین آتشفشان کره زمین) و کیلاویا (فعال ترین آتشفشان هاوایی ) را در خود جای داده است.

بهترین راه برای بازدید از این جزایر

از آنجایی که کرانه جنوبی اقیانوس آرام وسعت زیادی داشته و کشورها و جزایر متعددی را در بر می گیرد، بهترین راه برای آن که بتوان از تعداد زیادی از این جزایر در یک سفر بازدید کرد، استفاده از تورهای کشتی های تفریحی یا تور قایق هایی که مسیر آن ها تمام این محدوده را شامل می شود، است. در غیر این صورت در طول یک سفر به سختی می توان از بیش از دو یا سه کشور بازدید به عمل آورد.

شما تمایل دارید به کدام جزیره معرفی شده در بالا سفر کنید؟ دیدگاه و نظرات خود را با ما و دیگر کاربران کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر