هنگام بیمار شدن در سفر به چه نکاتی توجه کنیم؟

فرقی نمی‌کند در مسافرت کوتاه یا بلند باشید، بیمار شدن در سفر واقعا عذاب‌آور است. با این حال دانستن چند نکته ساده می‌تواند اندکی از رنج ما کم کند.

هنگام بیمار شدن در سفر به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام بیمار شدن در سفر به چه نکاتی توجه کنیم؟

همیشه این امکان وجود دارد در سفر بیمار شویم که باعث کاهش لذت سفر می‌شود. اما اگر در طول سفر به هر دلیلی، مثل قرار گرفتن در محیط‌های کاملا غیر بهداشتی، مصرف غذاهایی که با مزاج شما سازگار نیستند یا خستگی حاصل از سفر طولانی دچار بیماری شدید، خود را نبازید. در ادامه تمام نکاتی که باید هنگام بیمار شدن در سفر بدانید را به شما می‌گوییم.

پیش از سفر بیمه خود را بررسی کنید

حتما دقت کنید که بیمه مسافرتی داشته باشید. حتما بررسی کنید که بیمه شما هزینه‌های خارج از کشور را نیز پوشش می‌دهد.

یک پزشک خوب پیدا کنید

اگر به یکی از مناطق ایران سفر می‌کنید، می‌توانید از طریق تماس به شرکت بیمه، پزشکان خوب و باتجربه را بیابید. اما اگر مسافر کشورهای خارجی هستید، سایت iamat.org (مؤسسه بین‌المللی کمک درمانی مسافرین) منبع مفیدی برای راهنمایی نیازهای درمانی شما خواهد بود.

با سفارت تماس بگیرید

اگر بیماری‌تان جدی است با سفارت کشور تماس بگیرید و در بیمارستان‌های ناآشنا خود را درمان نکنید. سفارت بهترین کمک و راهنما برای شرایط اضطراری است.

سریعا درمان را شروع کنید

نگذارید بیماری روند طبیعی درمان را طی کند. در سفر جعبه کمک‌های اولیه به همراه داروی بیماری‌های رایج را همراه خود داشته باشید.

از همسفران خود در برابر بیماری محافظت کنید

یک بیمار بهتر از چند بیمار در سفر است. بنابراین تمام نکات بهداشتی و پزشکی را رعایت کنید تا همسفرانتان به همان بیماری دچار نشوند.

خود را قرنطینه کنید

اگر شدت بیماری بالاست، در اتاقی انفرادی استراحت کنید تا مانع استراحت و باعث بیماری دیگر همسفرانتان نباشید.

منبع: علی بابا

ارسال نظر