کد خبر:1353740
اشتراک گذاری
مرتب‌سازی نظرها براساس:

باشگاه استقلال و پرسپولیس ارزش گذاری شدند

باشگاه استقلال و پرسپولیس ارزش گذاری شدند

رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ارزش گذاری شدند. این سازمان پس از جلسه‌ای که برای خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس انجام شد، ارزش قرمزپوشان ۴۳۰ میلیارد بیشتر از آبی‌پوشان است. قرار شده در مجامع این دو باشگاه در خصوص افزایش سرمایه از محل صرف سهام و حق تقدم دولت، مصوبه نهایی ارائه شود.

باشگاه استقلال و پرسپولیس ارزش گذاری شدند

رییس سازمان خصوصی‌سازی خبر داد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ارزش گذاری شدند. حسین قربان‌زاده، رییس سازمان خصوصی‌سازی، پس از جلسه‌ای که برای خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس انجام شد، گفت: «جلسه هیئت واگذاری تشکیل شد که چهار دستور اصلی داشت. دستور اول، درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود که ارزش‌گذاری دو باشگاه در این جلسه تصویب شد.»

وی در ادامه بیان کرد:‌ «ارزش نهایی باشگاه پرسپولیس ۳ هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان و ارزش نهایی باشگاه استقلال ۲ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان است. این ارزش‌گذاری، از سوی کارشناسان رسمی دادگستری از دارایی‌های این دو باشگاه و به ویژه دارایی نامشروط که برند دو باشگاه بوده که مورد تصویب اعضای هیئت واگذاری قرار گرفت.»

طبق سخنان قربان‌زاده، این ارزش‌گذاری بنا بر متغیرهای مختلفی انجام گرفته است که می‌تواند در آینده تغییرات صعودی و نزولی داشته باشد. همچنین، از اعداد فعلی اعلام شده نباید به عنوان یک ملاک همیشگی استفاده کرد. در این ارزش‌گذاری شاخص‌های مختلفی از جمله دارایی‌های دو باشگاه، موضوع ارزش نیروی انسانی، مسائل مربوط به مطالبات، بدهی‌ها و مسائل مالیاتی در نظر گرفته شده است.

باشگاه استقلال و پرسپولیس ارزش گذاری شدند
ارزش‌گذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس

ارزش‌گذاری دو باشگاه پایتخت توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام گرفته است. این نهاد این ارزش‌گذاری را برای صدها شرکت بزرگ نیز انجام داده ‌است. دو باشگاه در شرایط شفاف، با استفاده از درآمدهای مربوط به لیگ، حق پخش تلویزیون، ورزشگاه اختصاصی آینده آنها و بازاری که مختص به هر یک از این دو باشگاه خواهد بود، باید بتوانند حداکثر ارزش را در بازار سرمایه کسب کنند. گفتنی است، بزودی روش‌ها، مبانی و جزئیات ارزش‌گذاری دو باشگاه از سوی کارشناسان رسمی دادگستری منتشر خواهد شد.

رییس سازمان خصوصی‌سازی درباره سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بیان کرد: «قرار شد در مجامع دو باشگاه، در خصوص افزایش سرمایه از نحوه عرضه سهام با سلب حق تقدم دولت صورت بگیرد، مصوبه نهایی ارائه و سپس دوباره در هیئت واگذاری، مطرح شود.»

حسین قربان‌زاده اعلام کرد مردم در این ارزش‌گذاری می‌توانند در افزایش سرمایه دو تیم مشارکت داشته باشند. وی در ادامه گفت: «هواداران دو باشگاه در افزایش سرمایه باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با فرآیندی که در سازمان بورس در جریان است، پس از ثبت در سازمان بورس و درج در بازار پایه فرابورس، می‌توانند در این افزایش سرمایه مشارکت داشته باشند.»

قربان‌زاده درباره زمان عرضه سهام دو باشگاه نیز اطلاعاتی را ارائه کرد. وی درباره این موضوع گفت: «تا آخر بهمن یا نهایت اوایل اسفند، این اتفاق رخ خواهد داد و سپس تغییر در ترکیب سهامداری دو باشگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در شش ماه آینده و اواسط سال ۱۴۰۱ نیز بلوک‌های مدیریتی دو باشگاه نیز واگذار می‌شود تا هم حکمرانی بهتری در این دو باشگاه داشته باشیم و هم اینکه مشکل آنها در AFC و حذف از آسیا برطرف شود تا دو باشگاه بتوانند با قدرت در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.»

نظر شما درباره اینکه باشگاه استقلال و پرسپولیس ارزش گذاری شدند چیست؟ آیا بالاخره این دو باشگاه بزرگ ایران خصوصی می‌شوند؟ لطفا نظرات خود را با کلیک در میان بگذارید.

 

نظرها

سر‌خط آخرین خبرها

خبرهای بیشتر
آشنایی با ماسک Mirabelle؛ گجت درخشان کننده پوست

پیشرفت تکنولوژی به حوزه سلامت نیز کشیده شده است. شما می توانید با استفاده از...

بیانیه اتحادیه کسب و کارهای فناوری در ایران در مورد پلمپ

کسب‌وکارهای حوزه‌ی فاوا درباره‌ پلمب کسب‌وکارهای شاغل در صنعت فناوری...

ترفند شماره گیری سریع در گوشی های شیائومی
ترفند شماره گیری سریع در گوشی های شیائومی

کاربران انواع گوشی‌های هوشمند در هر روز بارها با استفاده از تلفن همراه خود...

لیست بهترین اپلیکیشن ها برای معماری و نقشه برداری در سال 2022
لیست بهترین اپلیکیشن ها برای معماری و نقشه برداری در سال 2022

اگر شما یک دانشجوی رشته معماری یا فارغ التحصیل آن هستید، توصیه می کنیم لیست...

آیفون تصویری سیار Door-Ringer با قابلیت کنترل از راه دور توسط گوشی

با شنیدن عبارت آیفون تصویری شاید به دستگاه های ثابت جلوی درب منازل فکر کنید؛...

ساخت باتری مبتنی بر آب؛ ارزان‌تر و امن‌تر از نمونه‌های لیتیومی
ساخت باتری مبتنی بر آب؛ ارزان‌تر و امن‌تر از نمونه‌های لیتیومی

تلاش برای یافتن باتری های جایگزین باتری های لیتیومی ادامه دارد و پس از باتری...

نشانه های نزدیک بودن به طرح صیانت با راه اندازی اینترنت کودکان

وزیر ارتباطات از راه اندازی طرحی موسوم به اینترنت ویژه کودککان در آینده...

رمزگشایی از زمان عرضه عمومی گوشی آیفون 14
رمزگشایی از زمان عرضه عمومی گوشی آیفون 14

شایعات از منابع نزدیک به کمپانی اپل حکایت از این دارند که سری آیفون 14 اپل در 13...

گزارش سال 1400 دیجیتون

معرفی دیجیتون:دیجیتون به عنوان بزرگترین پلتفرم سرگرمی و آموزش کودکان در سال...

قیمت شاسی بلندهای پرطرفدار بازار

خودروهای شاسی بلند طی چند سال اخیر به عنوان اتومبیل‌های جادار و راحت...