آیفون 7 سوکت 3.5 میلیمتری صدا نخواهد داشت!

بنا بر تازه‌ترین گزارشات به دست آمده، احتمالا اپل قصد دارد که آیفون 7 و آیفون 7 پلاس خود را از بدنه‌ای فوق‌العاده باریک بهره‌مند سازد.به گزارش کلیک، میزان ضخامت بدنه‌ی آیفون‌های جدید اپل به اندازه‌ای ناچیز خواهد بود که این شرکت در لبه‌ی تحتانی این محصولات از سوکت 3.5 میلیمتر هدزفری استفاده نمی‌کند، بلکه ظاهرا به جای آن از پورت اتصال لایتنینگ بهره می‌گیرد.

پیش از این و طی سال 2007 که اپل اولین آیفون خود را معرفی کرد، بسیاری از کاربران با مشکلات مربوط به عدم تطابق هدست‌های خود با سوکت 3.5 میلیمتری این محصول مواجه بودند. از اینرو عده‌ای از آن‌ها تصمیم به تعویض هدست‌های خود گرفتند و برخی دیگر هم از مبدل‌های خاصی استفاده کردند که امکان اتصال هدست‌های مد نظرشان با آیفون‌های اپل را فراهم می‌کرد. پس از آن و در سال 2012 کمپانی اپل از کانکتور 30 پینی Apple Dock بهره گرفت. به طور کلی اپل در این زمینه طرح‌های متنوعی را ارائه کرد و همواره آیفون‌هایش از این نظر محصولاتی منحصر به فرد بودند.

1

اما زمانی که آیفون 6 و به ویژه آیفون 6 پلاس اپل رونمایی شدند، دریافتیم که اپل به مسئله‌ی ضخامت بدنه‌ی آیفون‌هایش اهمیت داده و به نوعی این محصولات را بسیار باریک‌تر از نسل‌های گذشته طراحی کرده است. از اینرو چندان بعید به نظر نمی‌رسد که اپل قصد دارشته باش که آیفون 7 خود را نیز به بدنه‌ای باریک‌تر از آیفون 6 و ایفون 6 اس مجهز کند. در این راستا گزارشات اخیر ارائه نشده، حاکی از آن هستند که آیفون 7 اپل به شیوه‌ی فوق‌العاده باریکی طراحی می‌شود و اپل بدین منظور سوکت 3.5 میلیمتر این محصولات را از بدنه‌ی آن‌ها حذف نموده و سوکت اتصال لایتنینگ را جایگزین آن می‌کند. همچنین گفته شده هدزفری اختصاصی آیفون‌های آینده اپل هم به شیوه‌ای سازگار با سوکت اتصال لایتنینگ طراحی می‌شود. با این وجود هنوز صحت هیچ یک از این خبرها از سوی خود شرکت اپل به تایید نرسیده است.

 

منبع: techtimesبدون دیدگاه