شیفر

آموزش راه‌اندازی قابلیت Find My Device در ویندوز 10

به روز رسانی که طی ماه نوامبر از سوی کمپانی مایکروسافت برای ویندوز 10 ارائه شده، قابلیتی با نام Find My Device را برای این سیستم عامل به همراه آورد. همانطور که از نام این قابلیت مشخص است، عملکرد و کارایی آن مربوط به یافتن مکان دستگاه‌های هوشمند مد نظرتان خواهد بود. شایان ذکر است که استفاده از این قابلیت تنها مختص تبلت‌ها و گوشی‌های ویندوزی نبوده، بلکه کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ‌های بهره‌مند از ویندوز 10 هم می‌توانند از مزیت‌های قابلیت Find My Device بهره ببرند.

قابلیت Find My Device ارائه شده برای ویندوز 10 هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، از اینرو نباید انتظار داشته باشیم که کارایی‌های بسیار متنوع و پیچیده‌ای را ارائه کند. بدون تردید به مرور زمان کارایی‌های این قابلیت در ویندوز 10 افزایش یافته و شامل پیشرفت‌های بیشتری می‌شود. در حال حاضر قابلیت Find My Device ویندوز 10 تنها مکان مربوط به دستگاه‌های مد نظر شما را نمایش می‌دهد، بنابراین انتظار ارائه‌ی قابلیت‌هایی همچون زنگ زدن دستگاه، ارسال پیغام هشدار، پاک‌سازی اطلاعات و …. را نداشته باشید.

ما در این مقاله قصد داریم که نحوه‌ی فعال‌سازی و استفاده از قابلیت Find My Device ویندوز 10 مایکروسافت را به شما عزیزان آموزش دهیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که در صورت تمایل با کلیک دات آی‌آر همراه باشید.

 

  1. در مرحله‌ی اول مانند تصویر زیر وارد بخش Start شده و سپس گزینه‌ی Update & Security را انتخاب نمایید.

1

  1. حال از منوی سمت چپ موجود، گزینه‌ی Find My Device را انتخاب کنید.

2

  1. به محض انتخاب این گزینه، در بخش سمت راست باکسی با عنوان Change قابل مشاهده خواهد بود که در بخش فوقانی آن چنین نوشته شده است: “Find My Device is off”

3

  1. با کلیک کردن بر روی گزینه‌ی Change یک صفحه‌ی پاپ‌آپ نمایان می‌شود که عبارت “Save my device’s location periodically” در آن نوشته شده است. در این صفحه‌ی پاپ‌آپ دکمه‌ی با کلیک بر روی دکمه‌ی Off آن را به وضعیت On منتقل کنید و بدین ترتیب قابلیت Find My Device شما فعال‌سازی شده است.

4

پس از اینکه گزینه‌ی مربوط به را به سمت On منتقل کردید، عبارت بالای باکس با عنوان Change به “Find My Device On” تغییر پیدا می‌کند.

 

منبع: pcadvisor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.