10 موردی که هیچ گاه نباید از اینترنت خریداری کنیم (قسمت سوم)

مطمئنا با مطالعه دو قسمت قبلی از این موضوع متقاعد شده اید که یک سری کالاها را هیچ گاه نباید از اینترنت خریداری کرد.یکی دیگر از این کالا ها،دارو ها است.

البته با دلایلی که برای شما عزیزان ذکر شد فکر نمیکنم دلیلی مبنی بر عدم موافقت شما با این مسئله وجود داشته باشد.بهرحال باید قبول کرد که بر خلاف بعضی از عادت ها،می بایست محافظه کاری را در دستور خود قرار داد تا هم از ضرر و هم از پشیمانی جلوگیری کرد؛بنابراین می توان خریدی رضایت بخش را تجربه کرد.

8. دارو های تجویزی

اگر در کشور آمریکا زندگی کنید ومشمول بیمه ی خوبی نباشد( یا اصلا بیمه نباشید) هزینه های تهیه دارو می تواند کمرشکن باشد و دردسر های زیادی را برای شما به وجود آورد. البته این موضوع تنها مختص کشور آمریکا نیست و برای خود ما هم گاهی پیش آمده که در ایران نیز برای تهیه دارو با مشکلات متنوعی دست و پنجه نرم کرده ایم. اگر این شرایط وخیم را در نظر بگیریم آن گاه می توان انتظار داشت که افرادی که ببیشتر مشکل تهیه دارو را دارند فریب آگهی های فروش ارزان دارو ها را در اینترنت بخورند.قضیه زمانی بغرنج تر می شود که متوجه می شویم خرید دارو های تجویزی از کانادا و دیگر کشور ها در آمریکا قانونی است ، اما جای تعجب ندارد که بازار اینترنتی دارو های تجویزی  بسیار گسترده است. در سال 2013 ، سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا عملیات دشواری را اجرا کرد که طی آن 9600 داروخانه ی آنلاین در کانون هدف قرار داده شد و سپس 41 میلیون دلار داروی تقلبی و مواد مخدر شناسایی و ضبظ شد.

البته با این وجود باید گفت که داروخانه های قانونی هم در اینترنت یافت می شوند اما بسیاری از داروخانه های غیرقانونی  با استفاده از طراحی شیک و رسمی و لینک های بسیار شبیه به داروخانه های قانونی ، خود را قانونی جلوه می دهند؛ بنابراین تشخیص و تمیز دادن این دو مورد از هم بسیار دشوار خواهد شد. شکی در این نیست که قوانین و خط قرمز هایی که پیش از این بیان شد در این مسئله صدق می کنند، اما مهم ترین مسئله در خرید داروهای تجویزی این است که سایت مورد نظر می بایست یک نسخه از تجویز دکتر شما را از شما درخواست کند و اگر چنین نباشد نشانه ای از غیرقانونی سایت می تواند باشد.( البته این را نیز بگویم که اگر در تلاش هستید تا دارو های تجویزی را بدون نسخه دکتر تهیه کنید حتما فکر بکری در پشت این فکر وجود دارد اما اگر بخواهید به طور قانونی عمل کنید چندان جالب به نظر نمی رسد!)

در نهایت ، اگر داروی مورد نظر خودتان را از یک داروخانه آنلاین مشکوک خریداری نمایید ، هیچ گاه نخواهید توانست متوجه شوید که واقعا کیفیت دارو ها چگونه است و چه چیزی را دریافت می کنید و این امکان وجود دارد که مثلا قرص هایی که دریافت می کنید به غلط به شما تحویل داده شوند و دارای ترکیبات شیمیایی مضر باشند. لطفا کمی باهوش باشید! اصلا به خاطر همین است که این دارو ها را می توان با قیمت پایین تر خریداری کرد! لطفا سلامتی خود را با خریداری چنین داروهایی به خطر نیندازید. سلامتی را نمی توان با پول خرید.

منبع : howstuffworksبدون دیدگاه