کاربران از طرف توییتر هشدار امنیتی دریافت کردند

توییتر به کاربران خود هشدار داده است که ممکن است از سوی فعالان تحت پوشش دولت آمریکا مورد حمله قرار گیرند و آدرس ایمیل ، آدرس آی پی و یا شماره های آنها دزدیده شوند.

به گزارش کلیک،تعداد محدودی از کاربران، ایمیل های هشدار دهنده ای از یک تهدید دریافت کرده اند که مأموران دولتی در حال تحقیقات طبقه بندی شده ای هستند که ممکن است شما هم در این لیست قرار داشته باشید. این ایمیل ها که توئیتر صحت آنها را تایید کرده است، جزئیاتی مبهم داشت ولی با این حال به کاربران اعلام کرد: ” ما هیچگونه شواهدی مبنی بر اینکه آنها اطلاعات حساب شما را به دست آورده اند نداریم، اما ما به طور جدی در حال بررسی این موضوع هستیم. ”

در خصوص ایمیل ها نیز راهنمایی های لازم امنیتی و توصیه هایی برای استفاده از شبکه های اجتماعی انجام شد. ایمیل های این چنینی در گذشته نیز توسط شرکت های گوگل و فیسبوک هم برای کاربران ارسال شده بود و به آنها راجع به خطر دزدیده شدن اطلاعاتشان هشدار داده بود.

در سال 2012 که گوگل این گونه ایمیل ها را برای کاربران خود ارسال کرد، اریک گراس وبلاگ نویس امنیتی شرکت گوگل اعلام کرد: ” شاید شما از خود می پرسید ما چگونه می دانیم که ماموران امنیتی در حال کار بر روی حساب های کاربری شما هستند و اصلا چرا ما اقدامی برای جلوگیری از کار آنها نمی کنیم؟! به صراحت باید بگویم که نمی توان وارد جزئیات شد ولی این ماموران که یا دولتی هستند یا از هر نهاد دیگری، قدرت اعمال نفوذ بیشتری دارند و ما تنها تا حدی می توانیم جلوی آنها بیاستیم. “

بر خلاف گوگل توییتر جزئیات بیشتری از این حمله منتشر نکرد و فقط به ارسال همین ایمیل های مبهم بسنده کرد. ایمیل هایی که حتی نمی توان گفت به چه منظور ارسال شده است. به نظر ،توییتر با ارسال این ایمیل های ناکارآمد بیشتر سیستم کاری خودش را زیر سوال برد تا اینکه خواسته باشد دایه دلسوزتر از مادر برای کاربرانش به نظر آید. حالا باید منتظر ماند و عواقب این حرکت نسنجیده توئیتر را دید.بدون دیدگاه