چگونه یک کامپیوتر جدید بخریم؟

آیا قصد دارید برای خانه، مدرسه یا محل کارتان یک کامپیوتر جدید تهیه کنید؟ پیش از خرید یک سیستم جدید، باید اطلاعاتی در زمینه ی خرید آن، داشته باشید. این مقاله، اطلاعات کاملی در خصوص خرید کامپیوتر، در اختیارتان قرار می دهد.

670px-Buy-a-New-Computer-Step-1

گام اول: تصمیم بگرید که چه کامپیوتری برای شما مناسب است

چنانچه که نیاز به انجام کارهایی ساده مانند وبگردی، پخش فیلم و موسیقی، کار با نرم افزارهای آفیس و… دارید، یک سیستم معمولی نیز می تواند نیازهای شما را برطرف کند. ولی در صورتی که یک متخصص کامپیوتر هستید و کارهایی نظیر تولید انیمیشن و نرم افزار را به عهده دارید یا قصد دارید که از سیستم خود به عنوان یک کنسول بازی استفاده کنید، نیاز به خرید یک سیستم حرفه ای دارید.

670px-Buy-a-New-Computer-Step-2

گام دوم: مشخصات را بررسی نمایید

شما باید مشخصات سخت افزاری سیستم مورد نظر خود را بررسی کنید. ما در فهرست زیر، سیستم هایی را که برای هر دسته از کاربران مناسب است، به شما پیشنهاد می کنیم.

  • کاربران خانگی:

1-2 GHZ Processor (Intel or AMD), 2GB of (DDR2/DDR3) RAM, 40-160 GB Hard Drive, Decent Graphics Card, DVD/CD-ROM Drive (All in One – read/write DVDs and CD’s), 3+ USB 2.0 ports, Gigabit Ethernet, 802.11 b/g/n Wi-Fi

  • کاربران شرکتی:

2 GHZ Processor (Intel), 2+ GB or DDR3 RAM, 320+ GB Hard Drive, Integrated Graphics Card, DVD/CD-ROM Drive (All in One – read/write DVDs and CD’s), 3+ USB 2.0 ports, Gigabit Ethernet, 802.11 b/g/n Wi-Fi

  • کاربران حرفه ای:

2.5-3 GHZ Processor (Intel), 4 GB+ of DDR3 RAM, 500+ GB Hard Drive, Decent Graphics Card, DVD/CD-ROM Drive (All in One – read/write dvd’s and cd’s), 3+ USB 2.0 ports, Gigabit Ethernet, 802.11 b/g/n Wi-Fi

  • کاربران گیمر:

3+ GHZ Processor (Intel or AMD), 4+ GB (ideally 6GB) of DDR3 RAM, 500+ GB Hard Drive, High End Graphics Card DVD/CD-ROM Drive (All in One – read/write DVDs and CD’s), 3+ USB 2.0 ports, Gigabit Ethernet, 802.11 b/g/n Wi-Fi

670px-Buy-a-New-Computer-Step-3

گام سوم: انتخاب سیستم عامل، بسیار مهم است

لینوکس و ویندوز XP، نیاز به میزان کمتری از RAM و CPU خواهند داشت اما ویندوز 7 و 8 نیاز به میزان بیشتری از پردازنده و حافظه خواهند بود. چنانچه که قصد دارید هزینه ی بسیار کمی برای خرید یک سیستم، صرف کنید، می توانید ویندوز اکس پی یا لینوکس را بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید. البته به این نکته توجه داشته باشید که ویندوز اکس پی، دیگر به روز رسانی نمی شود و مشکلات امنیتی فراوانی دارد.

670px-Buy-a-New-Computer-Step-4

گام چهارم: یک مانیتور تهیه کنید

انتخاب یک مانیتور نیز می تواند یک انتخاب مهم باشد. باتوجه به اینکه یک مانیتور غیر استاندارد، می تواند مشکلات جبران ناپذیری برای چشمانتان به وجود آورد، در انتخاب یک مانیتور دقت لازم را داشته باشید.

اندازه ی مانیتور های CRT، در محدوده ی 17 تا 22 اینچ می باشد و مانیتورهای LCD، ابعادی در حدود 14 تا 30 اینچ دارند. هرچند که مانیتورهای CRT قیمت بسیار کمتری نسبت به مانیتورهای LCD دارند، اما هرگز خرید آن ها را به شما پیشنهاد نمی کنیم، زیرا استفاده ی دراز مدت از این دسته از مانیتورها، می تواند به چشمان شما آسیب برساند. پیشنهاد ما به شما تهیه ی یک مانیتور LCD با ابعاد مناسب است.

670px-Buy-a-New-Computer-Step-5

گام پنجم: خرید لوازم جانبی فراموش نشود!

زمانی که شما یک سیستم جدید می خرید، نوبت به تهیه ی لوازم جانبی آن می باشد. لوازم جانبی کامپیوتر بسیار فراوان هستند که می توانید بر حسب نیاز خود تهیه کنید. سه مورد از لوازم جانبی که لازم است آن ها را تهیه کنید، ماوس، کیبورد و اسپیکر می باشد. در صورتی که قصد دارید ابزارهای دیگری را اضافه کنید، می توانید به تهیه ی وبکم، میکروفون، قلم نوری و … نیز فکر کنید.

 

منبع: wikihowبدون دیدگاه