چرا افراد مبتلا به اوتیسم قادر به دیدن تصاویر بزرگ نیستند؟

افراد مبتلا به اوتیسم قادر به دیدن تصاویر بزرگ نیستند. با کلیک همراه باشید تا نگاهی به این مسئله داشته باشیم.

به گزارش کلیک، در یک مطالعه که توسط انجمن علوم با تیم تحقیقات بین المللی انجام شده، مشخص شد که افراد با علائم بیماری اوتیسم از اختلال بیشتری نسبت به افراد بدون علائم در تشخیص تصاویر بزرگ برخوردارند. بر اساس این اطلاعات، یکی از علائم اوتیسم این مورد است که زمانی که فرد مبتلا می خواهد از یک بخش به بخش دیگر نگاه کند، چشم این افراد به سرعت این عمل را انجام می دهد.
نتیجه ی به دست آمده از این تحقیق حاکی از آن است که افرادی که علائم این بیماری در آنها کمتر است و یا حتی کسانی که علائم بالینی این بیماری در آن ها به چشم نمی خورد، زمانی که بر روی جزئیات صفحه تمرکز زیادی می کنند، دچار اختلال تشخیص اجسام می شوند.
نویسنده اصلی این پژوهش به نام دیوید سرور سوینبرن توضیحی را برای روشن شدن این مطلب بیان می کند، او می گوید افراد مبتلا اغلب می توانند درختان را ببینند در حالی که قادر به دیدن جنگل نیستند.
با استفاده از تکنولوژی پیشرفته تصویر برداری الکتروانسفالوگرام(EEG) که به ثبت تصاویر الکتریکی در مغز می پردازد، محققان پس از بررسی های لازم به این نتیجه رسیدن که به دلیل وجود یک مسیر از ورودی چشم به عمق مغز و حرکات سریع چشم در این قبیل بیماران، تصاویر بزرگ در چشم آنها شکسته می شود و همین شکست تصویر در لحظه ورود اطلاعات به مغز باعث می شود آنها قادر به دیدن تصاویر بزرگ نباشند.
افراد مبتلا به اوتیسم به جزئیات توجه بیشتری دارند و این امر باعث می شود در اغلب مواقع تصاویر بزرگ را نتوانند ببینند. افراد مبتلا به اوتیسم نسبت به افراد دیگر کمتر به ویژگی های کلی چهره توجه می نمایند و نمی تواند مانند افراد عادی، چشم خود را از یک محل به بخش دیگر حرکت دهند و این مسئله باعث ایجاد مشکل در تعاملات اجتماعی آنها می شود.
با توجه به مستندات این تحقیق، اختلالات طیف اوتیسم باعث کاهش در پردازش های حسی می شود.
منبع: Medical Scienceبدون دیدگاه