کداک یک رقیب جدی برای سری محصولات GoPro معرفی کرد

کمپانی کداک پس از مدت ها سکوت، در CES 2016 با دست پر به میدان رقابت بازگشته و اکشن کم جدید خود را در معرض دید عموم قرار داده است.همانطور که می دانید این شرکت مخترع اولین دوربین‌های عکاسی دستی بود که موجب استقبال عمومی هنر عکاسی شد و از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات و مواد عکاسی در جهان به شمار می‌رفت و تصاویر نخستین فرود انسان بر کره ماه توسط یکی از دوربینهای این شرکت تصویربرداری شد. کداک که مشهورترین شرکت عکاسی قرن بیستم محسوب می‌شد در سال ۲۰۱۲ اعلام ورشکستگی کرد. کارشناسان دلیل ورشکستگی کداک را ناتوانی آن در تطبیق با پیشرفت‌ها و تحولات بنیادین دنیای عکاسی در پی ورود دوربین‌های دیجیتال دانستند.

پس از این شکست بزرگ کداک چند سالی را به تولید پرینتر و محصولات کوچک دیگر گذراند. در این مدت کداک سعی کرد با بهره گیری از نظر کارشناسان زبده و فیلمسازان مطرح، نیروهای قدیمی و کادر جدید خود محصولات جدیدی را برای ارائه به بازار تکنولوژی آماده کند. نخستین حرکت کداک نسل جدید دوربین های ماندگار و دوست داشتنی سوپر8 بود که پیش از این در کلیک راجع به آن خواندید. اما کداک پا را فراتر گذاشته و قصد رقابت با بزرگان بازار را دارد.

می دانید که یکه تاز بازار اکشن کم ها شرکت GoPro است. حال کداک نیز با دوربین جدید خود وارد میدان مسابقه شده و قصد دارد بر یکه سواری شرکت GoPro پایان دهد. هرچند دوربین کداک کارایی و استفاده های دیگری نیز دارد. این دوربین به شکل مکعب مربع ساخته شده و شباهت زیادی به دوربین های مداربسته دارد. دوربین وسعت دید 360 درجه ای در حالت افقی 235 درجه عمودی را در اختیار کاربر می گذارد. این دوربین دارای یک سنسور 24 مگاپیکسلی است و قابلیت ضبط فیلم با کیفیت 4K را داراست.

این دوربین بیشتر برای تولید فیلم های واقعیت مجازی تولید شده است. این دوربین مجهز به وای-فای است و درون پکیج های تولید فیلم های واقعیت مجازی کداک 2 عدد از این دوربین جای داده شده است.

 بدون دیدگاه