سامسونگ لوازم خانگی خود را به ویندوز 10 مجهز می کند

شرکت مایکروسافت از همکاری این شرکت با سامسونگ برای توسعه اینترنت اشیاء و لوازم خانگی هوشمند خبر داد. این وسایل از ویندوز 10 استفاده خواهند کرد.

به گزارش کلیک، هدف این دو شرکت فراهم کردن امکان نظارت و کنترل بر لوازم خانگی مثل: ماشین لباسشویی، یخچال و … با استفاده از نرم افزار های تحت سیستم عامل ویندوز است. برای نشان دادن چگونگی انجام این کار مایکروسافت با استفاده از کورتانا از سیستم پرسید آیا ماشین لباسشویی سامسونگ در حال استفاده است یا خیر و سپس سیستم نموداری از زمان ها و افراد خانواده ای که از ماشین لباسشویی استفاده کرده بودند نشان داد.

سامسونگ در نمایشگاه CES توجه خود را به سیستم اتوماسیون خانه ها و اینترنت اشیا افزایش داده است و شما با آخرین تلویزیون SUHD این شرکت می توانید سایر لوازم خانگی و لوازم هوشمند مثل دوربین، حسگر های در، و آلارم ها را کنترل کنید. این شرکت قصد دارد دستگاه هایش را روی پلت فرم های دیگر گسترش دهد و جدیداً قراردادی را با مایکروسافت در زمینه رایانه ها و تبلت ها منعقد کرده است. از آنجایی که این همکاری به تازگی آغاز شده هنوز معلوم نیست که آیا سامسونگ دستگاه های متصل به هم مخصوص ویندوز 10 ارائه می کند یا خیر و اینکه این همکاری تا چه اندازه پیشرفت خواهد داشت. بنابر این ما باید تا آخر سال جاری انتظار بکشیم و منتظر رویداد ها باشیم.

منبع: engadgetبدون دیدگاه