Vo Trong Nghia، با خانه­ های تابستانی بامبو، انسان را تحت تاثیر قرار می­ دهد

پروژه­ ی مرکز انجمن جزیره­ ی الماس (Diamond Island Community Center)، اوایل امسال کامل شد.

به گزارش کلیک، پروژه­ هایی مانند بامبوی در حال شکفتن (Blooming Bamboo)، و خانه­ ی ریز بامبو (Bamboo Micro House)، ثابت می­ کند که بامبو، می تواند  ماده­  بسیار مناسبی برای ساختمان باشد. مرکز انجمن جزیره الماس، به وسیله  معماران Vo Trong Nghia ویتنام، یادآوری می ­کند که در دستان صحیح، می­ تواند زیبا هم باشد.

Capture

واقع در جزیره­ های کوچک، در سایگون ریور (Saigon River)، که در شهر هو چی مین (Ho Chi Minh) است، پروژه­ی مرکز انجمن جزیره­ ی الماس، به گروهی از آپارتمان­ها خدمات رسانی می­ کند، و شامل دو گنبد بزرگ، و شش خانه تابستانی کوچک است. یک ساختمان، برای پذیرش است، در حالی که دیگر ساختمان ­ها برای مهمانی­ ها و کنفرانس ­ها و مانند آن استفاده می­ شود. آن­ها در آینده، به عنوان رستوران، مجهز می ­شوند.

دو خانه­ تابستانی بزرگ، از ساختارهای در هم بافته­­ ی بامبو، تشکیل شده است، که تا ارتفاع 12.5 متری (41فوت) و قطر 24 متری (78.7فوت)، بالا می رود. طراحی­ها با الهام از سبدهای سنتی ویتنامی بامبو صورت گرفته است، که برای حمل مرغ، استفاده می ­شد، ساختارهای دو لایه­ای گنبدی، در محل بافته می ­شدند، و بر روی آن­ها، لایه­ ی بیرونی از تاچینگ (thatching)، قرار می­ گرفت، که در برابر خورشید و باران، حفاظت می­ کرد. خانه­ های تابستانی کوچکتر، با 12 نمونه­ ی از پیش ساخته شده ایجاد می­ شدند.

Vo Trong Nghia، که این شرکت، مسئول پروژه­های خانه های زیر 4000 دلار ایالات متحده، و خانه برای درختان است. گزارش می ­دهد که آکیلس (oculus)، نور طبیعی کافی را، در طول ساعات روز فراهم و کمک می ­کند تا داخل، به وسیله­ اجازه­ خروج هوای گرم رو به افزایش، خنک بماند.

Vo Trong Nghia می­گوید: “با وجود استفاده از چندین روش ساخت­ و­ساز سنتی، هدف پروژه، تولید دوباره­ ی بومی نیست، بلکه ایجاد معماری پایداریست، که مناسب حال حاضر است. برای انجام این کار، طبقه­ بندی تولید و ساخت­وساز معماری بامبو، ضروری است، و در نتیجه، پروژه، تلفیقی از هنر­های سنتی مردمی، و معماری معاصر است.”بدون دیدگاه