گوگل دامنه خود را برای یک دقیقه فروخت!

عجیب ترین و بزرگ ترین خرید اینترنتی که درباره آن شنیده اید چیست؟

به گزارش کلیک، این هفته گوگل اعلام کرد به مردی که برای یک دقیقه صاحب دامنه google.com شده بود شش هزار دلار بابت این اشتباه خود پرداخت کرده است. شاید از خریدی که سنمی ود در اکتبر 2015 انجام داد شنیده باشید. وقتی ود در لیست دامنه های گوگل آدرس google.com را تنها با قیمت دوازده دلار دید آن را خرید. در حالی که او فقط یک دقیقه صاحب این آدرس بود اما این کار سرمایه گذاری بزرگی برای او به حساب آمد.

وقتی آقای ود صاحب این دامنه مشهور شد گوگل به سرعت مبادله را لغو و به این شخص مبلغی را پرداخت کرد اما مقدار و شرایط این پرداخت تا این هفته مشخص نبود. این هفته گوگل در بلاگ خود اعلام کرد که به آقای ود 6006.13 دلار پرداخت کرده است، عددی که اگر از زاویه ای دیگر به آن نگاه کنیم شبیه کلمه google به نظر می رسد. این کار قسمتی از برنامه جایزه پیدا کردن آسیب پذیری ها بوده است، برنامه ای که در آن افرادی به عنوان جستجوگران رخنه های امنیتی به دنبال اشکلاتی در سیستم گوگل می گردند. از سال 2010 تا کنون که این برنامه اجرا شده، گوگل 6 میلیون دلار به افرادی در سراسر جهان پرداخت کرده است که رخنه های امنیتی را در سایت آن پیدا کرده اند.

گوگل در بلاگ خود نوشت: جایزه دادن به کسانی که رخنه های امنیتی را در گوگل پیدا می کنند برای همه سودمند است. این جایزه های مالی در ساخت سرویس هایی امن تر به ما کمک می کند.

جایزه ود بزرگ ترین پرداخت این برنامه در سال 2015 نبود. این عنوان به یکی از جستجوگران امنیت اندروید می رسد که 37500 دلار دریافت کرد. مورد آقای ود وقتی جالب تر می شود که بدانیم پس از اینکه او این پول را به خیریه بخشید گوگل آن را دو برابر کرد و مبلغ آن را به 12012.26 دلار رساند.

منبع : mentalfloss

1 نظر
  1. مسعود سعیدی می گوید

    چنین اتفاقی کاملا غیر ممکن است ، چون طبق قوانین ، از مدتها قبل هشدار اکسپایر دامین ارسال میشود ، سپس وقتی اکسپایر شد حدود 100 روز بعد برای ثبت آزاد میشود ، یک دوره 36 روزه شارژ عادی ، یک دوره 30 روز شارژ با جریمه و یک دوره سی روزه قفل دامین بدون امکان شارژ یا ثبت مجدد و پس از طی این دوره ها دامین آزاد میشود و دیگران میتوانند آنرا ثبت کنند ، پس خبر جعلی و غیر واقعی است
    ضمن اینکه طبق قانون کنوانسیون پاریس افراد نمیتوانند اسامی برندهای مشهوره را اشغال کنند مثلا اگر شما دامینی به نام تهران یاهو ثبت کنید مدتی بعد وکیل شرکت یاهو با یک شکایت و مدرک چند صد صفحه ای به حضورتان میرسند ، خود ما دوبار تجریه این موضوع را داشتیم برای ثبت اسامی ترکیبی دارای کلمه یاهو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.